İsrail şirkəti 3D-printerdə ət çap edəcək Sentyabr 13, 2019 | 09:10 / Maraqlı məlumatlar
İsrailin ət çap edən 3D-printer istehsalçısı “Redefine Meat” şirkəti ətin üçölçülü çapı sisteminin hazırlanması texnologiyasının 6 milyon dollar vəsait cəlb etdiyi barədə məlumat verib.
mignews.ru saytının məlumatına görə, şirkət heyvan mənşəli materiallardan istifadə etmədən ət məhsullarının hazırlanması üçün 3D-çap texnologiyasını tətbiq etmək niyyətindədir.
“Hədəfimiz yalnız yeni qida məhsulu hazırlamaq deyil, həm də alternativ ət məhsullarının istehsalı və geniş yayılması üçün yeni texnologiyanı tətbiq etməkdir. Biz artıq çoxsaylı tədbirlər üçün məhsulları müvəffəqiyyətlə çap etmişik və növbəti 12 ay ərzində ət bazarına və planetimizin gələcəyinə böyük təsir göstərərək, texnologiyanı yeni səviyyəyə çıxaracağıq. Bu sərmayəni aldığımıza və sektorun lideri olmaq yolunda şirkətimizi dəstəkləyən keyfiyyətli investorlarla işlədiyimizə görə çox şadıq”, – deyə şirkətin həmtəsisçisi və baş direktoru Eşçar Ben-Şitrit bildirib.

Израильская компания начнет печатать мясо на 3D-принтере Сен 13, 2019 | 09:10 / Интересная информация
Израильская компания 3D-принтеров мяса Redefine Meat объявила, что привлекла 6 миллионов долларов на разработку своей системы 3D-печати мяса, сообщает Globes.
Компания Redefine Meat стремится использовать технологию 3D-печати для разработки мясных продуктов без использования материала животного происхождения.
"Наша цель - не просто разработать новый пищевой продукт, но и внедрить новую технологию для разработки, производства и масштабирования продуктов из альт-мяса. Мы уже успешно напечатали отличные продукты для многочисленных мероприятий, и в течение следующих 12 месяцев мы выведем технологию на новый уровень, оказав огромное влияние на рынок мяса и будущее нашей планеты. Мы рады, что получили эти инвестиции, и работаем с качественными инвесторами, которые разделяют наши видение и поддерживают Redefine Meat на пути к тому, чтобы стать лидером отрасли", - сказал сооснователь Redefine Meat и генеральный директор Eshchar Ben-ShitriT.