İsrail şirkəti 3D-printerdə ət çap edəcək Sentyabr 13, 2019 | 09:10 / Maraqlı məlumatlar
İsrailin ət çap edən 3D-printer istehsalçısı “Redefine Meat” şirkəti ətin üçölçülü çapı sisteminin hazırlanması texnologiyasının 6 milyon dollar vəsait cəlb etdiyi barədə məlumat verib.
mignews.ru saytının məlumatına görə, şirkət heyvan mənşəli materiallardan istifadə etmədən ət məhsullarının hazırlanması üçün 3D-çap texnologiyasını tətbiq etmək niyyətindədir.
“Hədəfimiz yalnız yeni qida məhsulu hazırlamaq deyil, həm də alternativ ət məhsullarının istehsalı və geniş yayılması üçün yeni texnologiyanı tətbiq etməkdir. Biz artıq çoxsaylı tədbirlər üçün məhsulları müvəffəqiyyətlə çap etmişik və növbəti 12 ay ərzində ət bazarına və planetimizin gələcəyinə böyük təsir göstərərək, texnologiyanı yeni səviyyəyə çıxaracağıq. Bu sərmayəni aldığımıza və sektorun lideri olmaq yolunda şirkətimizi dəstəkləyən keyfiyyətli investorlarla işlədiyimizə görə çox şadıq”, – deyə şirkətin həmtəsisçisi və baş direktoru Eşçar Ben-Şitrit bildirib.

Israeli company will start printing meat on a 3D printer
On Wednesday, September 11th, Redefine Meat, an Israeli meat 3D printer company, announced it had raised $ 6 million to develop its 3D meat printing system, Globes reports.
Redefine Meat is committed to using 3D printing technology to develop meat products without using animal material.
“Our goal is not just to develop a new food product, but also to introduce new technology for the development, production and scaling of alt meat products. We have already successfully printed excellent products for numerous events, and we will take the technology to a new level over the next 12 months Having a huge impact on the meat market and the future of our planet, we are pleased to have received these investments and work with high-quality investors who share our vision and support Redefine Meat on the path to becoming an industry leader "said co-founder of Redefine Meat and CEO of Eshchar Ben-ShitriT.