Ekspertlər İnternetin sürətini artırmağa kömək edən səkkiz üsul müəyyən ediblər. Onların sözlərinə görə, qoşulma sürətinə bir neçə amil təsir göstərə bilər: ruterin yerləşdiyi yer, divarların qalınlığı, mebel və insanların sayı.
İnternet-səhifələrin “donmasının” qarşısını almaq üçün, ilk növbədə brauzerdə keşi təmizləmək və proqram təminatını yeniləmək lazımdır. Mütəxəssislər siqnalın ərazidə daha yaxşı yayıla bilməsi üçün marşrutlayıcıları yuxarıda yerləşdirməyi məsləhət görürlər. Bununla yanaşı, onlar qeyd edibər ki, ruterin şüşə yanında yerləşdirilməsi tövsiyə edilmir.
iz.ru saytının məlumatına görə, həmçinin fon rejimində işləyən proqramlara diqqət yetirmək lazımdır. Belə ki, onlar trafik cəlb edə bilərlər. Ekspertlər antivirus proqramlarını mütəmadi olaraq yeniləməyi məsləhət görürlər. Mütəxəssislər şəbəkəyə kənar şəxslərin qoşulmaması üçün Wi-Fi üçün etibarlı parolun seçilməsinin zəruri olduğunu bildiriblər.

Названы способы увеличения скорости беспроводного интернета Апр 09, 2019 | 09:45 / Интересная информация
Эксперты назвали восемь способов, которые помогут увеличить скорость интернета.
По их словам, на скорость соединения может влиять несколько факторов: расположение роутера, толщина стен, мебель и даже количество людей.
Но чтобы не сталкиваться с «зависанием» интернет-страниц, необходимо в первую очередь чистить кэш в браузере и обновлять программное обеспечение. Также специалисты посоветовали расположить маршрутизатор повыше, так, по их словам, сигнал будет распространяться лучше. При этом они отметили, что располагать роутер рядом со стеклом не рекомендуется.
Также стоит обратить внимание на программы, работающие в фоновом режиме, поскольку они могут забирать трафик на себя. Вместе с этим эксперты посоветовали не забывать обновлять антивирусные программы. В заключение специалисты напомнили про необходимость надежного пароля для Wi-Fi, чтобы к вашей сети не могли подключиться соседи.