“Robosen” şirkətinin mütəxəssisləri avtomatik rejimdə avtomobilə çevrilən ilk “ağıllı” robot hazırlayıblar. Layihə “Kickstarter” platformasında 4 gün ərzində 46 215 dollar vəsait toplayıb.
robo-hunter.com saytının məlumatına görə, “T9” adlı “ağıllı” robot-transformer ona öz formasını əsaslı şəkildə dəyişdirməyə imkan verən 300-dən çox detaldan ibarətdir. Qurğu avtomobilə çevrilə, insan görünüşünü qəbul edə, müxtəlif istiqamətlərdə hərəkət edə və bir çox digər tapşırıqları yerinə yetirə bilir.
Robotun hərəkətlərini idarə etmək təcrübəli, eləcə də yeni başlayan proqramçılar üçün olduqca asandır. “T9”u əl ilə proqramlaşdırmaq və ya hərəkətlərin ardıcıllığını təsvirlər üzrə seçmək mümkündür.
Robotu 269 dollara əldə etmək olar. 2019-cu ilin iyun ayında sifarişlərin çatdırılması planlaşdırılır.

Умный робот-трансформер собрал $46,215 за четыре дня Мар 12, 2019 | 12:18 / Технологические новшества
Компания Robosen запустила проект с первым в мире умным роботом, который способен трансформироваться автоматически. На платформе Kickstarter проект собрал $46 215 за четыре дня.
Умный робот-трансформер Т9 состоит более чем из 300 деталей, которые позволяют ему кардинально менять свою форму. Он может трансформироваться в автомобиль, принимать облик человека, ходить, отжиматься и выполнять множество других заданий.
Движения робота легко настроить как опытному, так и начинающему программисту. Т9 можно запрограммировать вручную, воспользоваться встроенным программированием в специальном приложении или выбрать последовательность движений по изображениям.