Twitter sosial şəbəkəsi öz siyasətini sərtləşdirir Avqust 15, 2014 | 10:00 / Texnoloji yeniliklər
"The Washington Post" qəzetinin məlumatına görə, Twitter sosial şəbəkəsinin rəhbərliyi kibercinayətkarlarla münasibətdə öz siyasətini sərtləşdirmək niyyətindədir.
gazeta.ru saytından bildiriblər ki, bir neçə gün öncə ABŞ aktyoru Robin Uilyamsın qızı Zelda Uilyams dələduzlar tərəfindən hücumlara məruz qaldığından Twitter-də öz hesabını ləğv edib. Qeyd olunur ki, o, sosial şəbəkədə atasının fotoredaktorun köməyilə hazırlanmış xoşagəlməz bədən görüntüləri yayıldıqdan sonra bu qərara gəlib.
"Bu hadisəylə bağlı hüquq pozuntularının qarşısını almaq üçün bir neçə hesab artıq bağlanıb. Hazırda biz gələcəkdə siyasətimizin daha da təkmilləşdirilməsi imkanlarını öyrənirik ki, bu kimi hallar bir daha baş verməsin" - deyə Twitter-in təhlükəsizlik məsələləri üzrə vitse-prezidenti Del Xarvi bildirib.

Twitter ужесточает политику после травли дочери Робина Уильямса Авг 15, 2014 | 10:00 / Технологические новшества
Руководство компании Twitter намерено ужесточить политику в отношении киберхулиганов. Об этом сообщает The Washington Post.
Ранее в связи с нападками со стороны хулиганов дочь американского актера Робина Уильямса Зельда Уильямс удалила свой аккаунт в социальной сети. Отмечается, что такое решение связано с неприятными и жестокими посланиями с изображения тела Робина Уильямса, сделанных с помощью фоторедактора.
«Мы отключили ряд аккаунтов, связанных с этим инцидентом за нарушение наших правил, и мы продолжаем изучать возможность дальнейшего совершенствования нашей политики для того, чтобы лучше справляться с подобными трагическими ситуациями», — заявил вице-президент Twitter по вопросам доверия и безопасности Дэл Харви.
Робин Уильямс («Миссис Даутфайр», «Куда приводят мечты», «Общество мертвых поэтов») покончил жизнь самоубийством в своем доме ранним утром 12 августа.