“Samsung” şirkəti süni intellektli “danışan” soyuducu təqdim edib Yanvar 15, 2019 | 09:56 / Texnoloji yeniliklər
“Samsung” şirkəti Las-Veqasda keçirilən “CES 2019” istehlak elektronikası sərgisi çərçivəsində süni intellekt texnologiyasının tətbiq edildiyi “Family Hub” soyuducu layihəsini təqdim edib.
hightech.fm saytının məlumatına görə, Cənubi Koreya istehsalçısı “Family Hub” “ağıllı” soyuducu modelinin hazırlanması ilə 2016-cı ildən məşğuldur. Sərgidə şirkət soyuducuda ərzaqların olmasını, eləcə də bu və ya digər ərzaqların istifadə müddətini öyrənməyə, temperatur xarakteristikalarını dəyişməyə və soyuducunun donunu açmağa imkan verən “Bixby” səs köməkçisi funksiyası ilə təchiz edilən yeni model nümayiş etdirib.
Ərzaqla bağlı funksiya ilə yanaşı, “Bixby” xəbərlər dinləməyə, musiqini işə salmağa şərait yaradacaq və müxtəlif yeməklərin hazırlanması üçün reseptlər axtarmağa kömək edəcək.
Bundan əlavə, “Samsung” soyuducuda ərzaqların mövcudluğu və tükənməsi barədə məsafədən məlumat almağa imkan verən “Family Hub” mobil proqramını nümayiş etdirib.

Samsung представила говорящий холодильник с искусственным интеллектом Янв 15, 2019 | 09:56 / Технологические новшества
Компания Samsung на конференции CES 2019 в Лас-Вегасе представила проект холодильника Family Hub с применением искусственного интеллекта.
Samsung разрабатывает модель умного холодильника Family Hub с 2016 года. На выставке компания представила голосового помощника Bixby, с помощью которого можно узнать, что находится в холодильнике, как долго лежат те или иные продукты, а также менять характеристики температуры и размораживать.
Помимо функций, связанных с едой, Bixby сможет рассказывать новости, включать музыку и искать рецепты приготовления разных блюд.
Кроме того, компания представила приложение Family Hub, в котором можно удаленно узнать, какие продукты находятся в холодильнике, а какие необходимо докупить.