“Təhlükəsiz bulud infrastrukturu” mövzusunda tədbir keçiriləcək Oktyabr 24, 2018 | 01:27 / Konfranslar, iclaslar
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC “Microsoft” və “Trend Micro” şirkətləri ilə birgə “Təhlükəsiz bulud infrastrukturu” mövzusunda konfrans keçirəcək. Tədbir “İnnovasiyalar həftəsi” çərçivəsində 30 oktyabrda Heydər Əliyev Mərkəzində təşkil olunacaq.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, konfransda “AzInTelecom” ilə “Microsoft”un tərəfdaşlığı çərçivəsində müştərilərə təklif edilən xidmətlər (MS Windows Server 2016, Office 365) barədə məlumat veriləcək. Eyni zamanda, kibertəhlükəsizliyin təmin edilməsində lisenziyalı proqram təminatından istifadənin əhəmiyyəti və bu lisenziyaların bulud üzərindən əldə olunacağı təqdirdə müştərilərə verə biləcəyi texniki və maddi üstünlüklər diqqətə çatdırılacaq.
Tədbirdə həmçinin “Azintelecom” və “TrendMicro” şirkətinin tərəfdaşlığı çərçivəsində təklif olunan xidmətlərin Data Mərkəzi müştəriləri üçün yaradacağı əlverişli imkanlardan danışılacaq.
Xatırladaq ki, “AzIntelecom” MMC-nin 2016-cı ildən istifadəyə verilən Data Mərkəzi Cənubi Qafqaz regionunda TİER III sertifikatı ilə təltif olunmuş yeganə data mərkəzidir. 2017-ci ildən data mərkəzi nəzdində infrastruktur əsaslı İT həllər təqdim etməyə başlayan “AzIntelecom” mərkəzin geniş imkanlarından yararlanaraq partnyor şirkətlərlə əməkdaşlıq çərçivəsində müxtəlif lisenziya və kibertəhlükəsizlik həllərini potensial müştərilərə təklif edir.

Состоится мероприятие на тему «Безопасная облачная инфраструктура» Окт 24, 2018 | 01:27 / Конференции, собрания
ООО AzInTelecom при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий совместно с компаниями Microsoft и Trend Micro проведет конференцию на тему «Безопасная облачная инфраструктура». Мероприятие состоится 30 октября в Центре Гейдара Алиева в рамках Недели инноваций.
На конференции будет предоставлена информация об услугах (MS Windows Server 2016, Office 365), предлагаемых клиентам в рамках партнерства между AzInTelecom и Microsoft.
Кроме того, участники будут проинформированы о значении использования лицензированного программного обеспечения при решении вопросов кибербезопасности, технических и финансовых преимуществах для клиентов при получении этих лицензий через облачный сервис.
Также будет рассказано о возможностях, которые открывают услуги, предлагаемых клиентам Дата-центра в рамках партнерства AzInTelecom и Microsoft.
Напомним, что запущенный в декабре 2016 года Дата-центр ООО AzInTelecom является первым TIER III сертифицированным ЦОД в Южно-Кавказском регионе. С 2017 года AzInTelecom начал оказывать инфраструктурные IT-услуги и, используя широкие возможности центра, в рамках сотрудничества с партнерами предлагает потенциальным клиентам различные решения по лицензированию и кибербезопасности.