“Təhlükəsiz bulud infrastrukturu” mövzusunda tədbir keçiriləcək Oktyabr 24, 2018 | 01:27 / Konfranslar, iclaslar
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC “Microsoft” və “Trend Micro” şirkətləri ilə birgə “Təhlükəsiz bulud infrastrukturu” mövzusunda konfrans keçirəcək. Tədbir “İnnovasiyalar həftəsi” çərçivəsində 30 oktyabrda Heydər Əliyev Mərkəzində təşkil olunacaq.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, konfransda “AzInTelecom” ilə “Microsoft”un tərəfdaşlığı çərçivəsində müştərilərə təklif edilən xidmətlər (MS Windows Server 2016, Office 365) barədə məlumat veriləcək. Eyni zamanda, kibertəhlükəsizliyin təmin edilməsində lisenziyalı proqram təminatından istifadənin əhəmiyyəti və bu lisenziyaların bulud üzərindən əldə olunacağı təqdirdə müştərilərə verə biləcəyi texniki və maddi üstünlüklər diqqətə çatdırılacaq.
Tədbirdə həmçinin “Azintelecom” və “TrendMicro” şirkətinin tərəfdaşlığı çərçivəsində təklif olunan xidmətlərin Data Mərkəzi müştəriləri üçün yaradacağı əlverişli imkanlardan danışılacaq.
Xatırladaq ki, “AzIntelecom” MMC-nin 2016-cı ildən istifadəyə verilən Data Mərkəzi Cənubi Qafqaz regionunda TİER III sertifikatı ilə təltif olunmuş yeganə data mərkəzidir. 2017-ci ildən data mərkəzi nəzdində infrastruktur əsaslı İT həllər təqdim etməyə başlayan “AzIntelecom” mərkəzin geniş imkanlarından yararlanaraq partnyor şirkətlərlə əməkdaşlıq çərçivəsində müxtəlif lisenziya və kibertəhlükəsizlik həllərini potensial müştərilərə təklif edir.

An event titled "Safe Cloud Infrastructure" to be held October 24, 2018 | 01:27 / Conferences, assemblies
AzInTelecom, which operates under the Ministry of Transport, Communication and High Technologies, will hold a conference on "Safe Cloud Infrastructure" jointly with Microsoft and Trend Micro. The event will be held at the Heydar Aliyev Center on October 30 as part of the Week of Innovations.
According to the ministry, the conference will provide information on services offered to customers (MS Windows Server 2016, Office 365) within AzInTelecom and Microsoft. At the same time, the importance of using licensed software to ensure cyber security, and the technical and material advantages that these licenses can give to customers, if available from the cloud.
The event will also talk about the favorable opportunities created by the services offered by Azintelecom and TrendMicro for Data Center customers.
The data center, which was launched in 2016 by AzIntelecom LLC, is the only data center awarded with TIER III certificate in the South Caucasus region. Starting with the introduction of infrastructure-based IT solutions within the data center since 2017, AzIntelecom offers a wide range of licensing and cyber security solutions to potential customers in partnership with partner companies.