Süni intellekt əlavələrinin yaradılması üçün proqram təminatı təqdim olunub İyul 09, 2018 | 02:19 / Texnoloji yeniliklər
Fransanın “Atos” informasiya texnologiyaları şirkəti süni intellekt elementli korporativ əlavələrin yaradılması üçün nəzərdə tutulan “Codex AI Suite” proqram kompleksini nümayiş etdirib.
dailycomm.ru saytının məlumatına görə, “Codex AI Suite” şirkət və tədqiqat institutlarına süni intellekt əlavələrini hazırlamağa, tətbiq etməyə və idarə etməyə kömək edir. Onun köməyilə informasiya emalı və analizi üzrə mütəxəssislər emal edilməmiş məlumatlardan xeyir götürərək biznesin yeni inkişaf yollarını aça biləcəklər.
“Codex AI Suite” vasitəsilə yaradılan proqramlar “Amazon Web Services”, “Azure”, “Google Cloud” ictimai bulud servislərində, eləcə də “Atos BullSequana S” daxil olmaqla lokal mühitdə quraşdırıla bilər.
Texnologiya tibb, dövlət təhlükəsizliyi, “ağıllı” şəhərlər, intellektual və avtonom məlumat emalı mərkəzləri üçün nəzərdə tutulub. “Atos Codex AI Suite” paketini ayrıca proqram platforması şəklində və ya server infrastrukturu ilə birlikdə əldə etmək mümkündür.

The French IT company Atos has announced the Codex AI Suite, a software package designed to create enterprise applications with AI components.
According to the press release, Codex AI Suite helps companies and research institutes develop, implement and manage AI-applications. With its help, information processing and analysis specialists will be able to benefit from raw data, opening new ways of business development.
Applications created with Codex AI Suite can be deployed in public cloud services like Amazon Web Services, Azure, Google Cloud, etc., as well as in local environments, including Atos BullSequana S servers.
The development is intended for such areas as medicine, state security, smart cities, intelligent and autonomous data processing centers.
The package Atos Codex AI Suite is available for purchase as a separate software platform or together with the server infrastructure.