Tokioda Kibercinayətkarlıqla Vahid Mübarizə Mərkəzi yaradılıb Aprel 03, 2018 | 10:44 / Maraqlı məlumatlar
Tokioda Kibercinayətkarlıqla Vahid Mübarizə Mərkəzi öz işinə başlayıb. Mərkəz Tokio Polis İdarəsinin bazasında fəaliyyət göstərəcək. Yeni strukturda 500 müstəntiq və analitik işləyəcək.
belta.by saytının məlumatında bildirilir ki, virtual məkanda cinayətlər üzrə ekspertlər polis və digər təhlükəsizlik xidmətlərinin müxtəlif bölmələrində yerləşdirilmişdilər. İndi artmaqda olan belə cinayət halları ilə mübarizəni gücləndirmək məqsədilə onları bir yerə toplamağa dair qərar verilib.
“Kiodo” informasiya agentliyinin məlumatına əsasən, 2017-ci ildə Yaponiyada kompüter informasiyası, o cümlədən şəxsi məlumatların oğurlanması ilə bağlı 3 milyondan çox fakt qeydə alınıb.

A single center for combating cybercrimes launched in Tokyo
A single center for combating cybercrimes has been launched in Tokyo, according to TASS. The center, which operates under the Tokyo Police Department, will employ 500 investigators and analysts.
Formerly, experts on virtual space crimes worked in different police units and security services. Now they will be brought together in the single center in order to intensify the fight against the growing number of such crimes.
According to the Kyodo news agency, more than 3 million cases of thefts or attempted thefts of computer information, including personal data, were registered in Japan in 2017.