“iPhone”un real istismar müddəti müəyyənləşib Mart 05, 2018 | 11:42 / Maraqlı məlumatlar
ABŞ-ın “Asymco” təşkilatının mütəxəssisləri tədqiqat apararaq “iPhone” smartfonlarının maksimal istismar müddətini müəyyənləşdiriblər. Bu barədə təşkilatın rəsmi saytında deyilir.
life.ru saytının bildirdiyinə görə, ekspertlər indiyədək satılan və sıradan çıxan bütün “iPhone” smartfonları haqqında məlumatların təhlilini aparıblar. Məlum olub ki, 2 milyarddan çox satılan “Apple” smartfonunun 750 milyon nüsxəsi ya sıradan çıxıb, ya da ümumiyyətlə istismar olunmur.
Mütəxəssislər hesab edirlər ki, “iPhone” smartfonlarının istismar müddəti orta hesabla 4 il təşkil edir. Bunu smartfon istifadəçiləri arasında keçirilən sorğu da təsdiq edib.

The real exploitation period of the iPhone was determined
In the US, Asymco experts conducted a study, which found the maximum life of iPhone smartphones. This is reported by the official website of the organization.
In their work, experts analyzed data on the sold and broken iPhone for all time. As a result, it turned out that out of more than two billion Apple phones sold out or not operating 750 million copies.
As a result of the calculation of specialists it turned out that the average life of the iPhone is four years. This was confirmed by a survey conducted among smartphone owners.