“iPhone”un real istismar müddəti müəyyənləşib Mart 05, 2018 | 11:42 / Maraqlı məlumatlar
ABŞ-ın “Asymco” təşkilatının mütəxəssisləri tədqiqat apararaq “iPhone” smartfonlarının maksimal istismar müddətini müəyyənləşdiriblər. Bu barədə təşkilatın rəsmi saytında deyilir.
life.ru saytının bildirdiyinə görə, ekspertlər indiyədək satılan və sıradan çıxan bütün “iPhone” smartfonları haqqında məlumatların təhlilini aparıblar. Məlum olub ki, 2 milyarddan çox satılan “Apple” smartfonunun 750 milyon nüsxəsi ya sıradan çıxıb, ya da ümumiyyətlə istismar olunmur.
Mütəxəssislər hesab edirlər ki, “iPhone” smartfonlarının istismar müddəti orta hesabla 4 il təşkil edir. Bunu smartfon istifadəçiləri arasında keçirilən sorğu da təsdiq edib.

Эксперты определили реальный срок жизни iPhone Мар 05, 2018 | 11:42 / Интересная информация
В США специалисты Asymco провели исследование, в результате которого выяснили максимальный срок службы смартфонов iPhone. Об этом сообщает официальный сайт организации.
В своей работе эксперты проанализировали данные о проданных и сломанных iPhone за всё время. В итоге выяснилось, что из более двух миллиардов проданных Apple телефонов вышли из строя либо не эксплуатируются 750 миллионов экземпляров.
В результате подсчёта специалистов оказалось, что в среднем срок службы iPhone составляет четыре года. Это подтвердил и опрос, который провели среди владельцев смартфонов.