“Chrome” əməliyyat sistemi ilə işləyən ilk planşet hazırlanıb Yanvar 29, 2018 | 11:12 / Texnoloji yeniliklər
Londonda keçirilən “BETT 2018” təhsil və texnologiya sərgisinin ziyarətçilərindən biri əvvəllər yalnız noutbuklara quraşdırılan “Chrome” əməliyyat sisteminin idarəetməsi altında işləyən ilk planşetin təsvirini dərc edib.
hitech.vesti.ru saytının məlumatına görə, yeni planşetlə bağlı heç bir məlumat verilməyib. “ChromeUnboxed” nəşri yazır ki, planşetin ekranının ölçüsü təxminən 8-10 düym təşkil edir. Həmçinin qurğu “Staedtler” stilusunun köməyilə daxiletməni dəstəkləyir.
“Google” artıq 1 ildir ki, “Chrome” əməliyyat sisteminin planşetlər üçün uyğunlaşdırılması ilə məşğul olur. İlk modellərin “Google I/O” konfransında nümayiş etdiriləcəyi gözlənilir.

Acer developed the world's first tablet on Chrome OS
One of the visitors of the exhibition of education and technology BETT 2018 in London published the first tablet under the operating system Chrome OS, which was previously installed only on laptops. The device produced by Acer may have brought someone from Google representatives as a test sample.
There are no details about the tablet. As suggested by the publication ChromeUnboxed, the size of its screen is somewhere between 8-10 inches. Also the device supports input with Staedtler stylus.
Google has been adapting Chrome OS for tablets for a year now. The first model Google will show at the conference for developers “Google I/O” .