Gələcəyin smartfonları Yanvar 26, 2018 | 09:36 / Maraqlı məlumatlar
ABŞ analitikləri gələcəyin smartfonları haqda yeni hesabat hazırlayıblar. İlkin proqnozlara əsasən, 2023-cü ildə bütün smartfonlar süni intellektə malik olacaq.
vladtime.ru saytının məlumatında bildirilir ki, 2023-cü ildə qiymətindən asılı olmayaraq, bütün smartfonlar “ağıllı” çiplərlə təchiz ediləcək. Smartfonlardan ev, ofis və otel otaqlarına, həmçinin avtomobil, avtobus və bank xidmətlərinə çıxışın autentifikasiyası üçün istifadə olunacaq.
Smartfonlara quraşdırılmış GPS-qəbuledicilər daha dəqiq işləyəcək. Orta səviyyəli smartfon 128 Gb və ya daha çox yaddaş tutumuna malik olacaq. Əməli yaddaşın həcmi isə 2-16 Gb təşkil edəcək.

Смартфоны будущего Янв 26, 2018 | 09:36 / Интересная информация
Аналитики из США составили новый отчет, который прогнозируют, какие смартфоны следует ожидать в 2023 году. По предварительным данным, в будущем каждые смартфоны будут обладать искусственным интеллектом.
Сообщается, что к 2023 году все смартфоны будут иметь AI-чипы, и это не зависимо от стоимости гаджета. Также через пять лет смартфоны все чаще будет использоваться для аутентификации доступа к домам, офисам и гостиничным номерам, а также автомобилям, автобусам и к банковским услугам.
Приемники GPS, скорее всего, станут более точными, обеспечивая точную информацию о местоположении - до 30 см, против 5 м в 2017 году. Средний смартфон в 2023 году будет иметь объем памяти от 128 ГБ или более, по сравнению с 32 ГБ в 2018 году. Объем оперативной памяти, вероятно, будет составлять от 2 до 16 ГБ.