Süni intellektə malik holoqram təqdim olunub Oktyabr 03, 2017 | 01:02 / Texnoloji yeniliklər
“VNTANA” və “Satisfi Labs” şirkətləri sahibkarlara biznesdə istifadə üçün şəxsi holoqrafik robot-köməkçilərin hazırlanmasına imkan verən yeni platforma yaradıblar. Yeni layihə müştərilərlə qarşılıqlı əlaqədə olan robotun holoqrafik bədəninin yaradılması üçün süni intellekt və əlavə reallıq texnologiyalarını birləşdirir.
“Bizim holoqramların yaradılması texnologiyamız bir çox markalara öz müştəriləri ilə daha yaxşı qarşılıqlı əlaqədə olmağa kömək edib. İndi platformamızdakı bu yeni əlavəni təklif etməkdən məmnunuq. “Satisfi Labs” şirkəti ilə əməkdaşlıq sayəsində ilk dəfə süni intellekti holoqrama inteqrasiya edə bildik. Bu da holoqramlarımızın müştərilərlə daha yüksək səviyyədə qarşılıqlı əlaqədə olmasına imkan verəcək”, – deyə “VNTANA” şirkətinin həmtəsisçisi və baş direktoru Eşli Krouder bildirib.
naked-science.ru saytının məlumatına görə, yeni sistemin əsas xüsusiyyətlərindən biri süni intellektin insanlarla qarşılıqlı əlaqə haqqında məlumatları toplamaq və emal etmək qabiliyyətidir ki, bu da sonra ona hər bir şəxslə unikal ünsiyyət qurmağa imkan verir. Bunun üçün sifətin tanınması sistemi və emosiyaların tanınması üçün əhval-ruhiyyənin analizi modulundan da istifadə olunacaq. İstehsalçılar iddia edirlər ki, yeni “ağıllı” holoqramlar hələ ki, belə ünsiyyətə hazır olmayan insanları da stresdən azad edə bilər.

Представлен новый интеллектуальный голографический помощник Окт 03, 2017 | 01:02 / Технологические новшества
Компании VNTANA и Satisfi Labs объявили о новой платформе, которая позволит предпринимателям разрабатывать собственных голографических роботов-помощников для дальнейшего использования их в бизнесе. Новый проект объединяет в себе искусственный интеллект и технологии дополненной реальности для создания голографического тела робота, способного взаимодействовать с клиентами.
«Наша технология создания голограмм помогла многим брендам лучше взаимодействовать со своими потребителями, и мы очень рады предложить это новое дополнение на нашей платформе, – сказала Эшли Кроудер, генеральный директор и соучредитель VNTANA.  – Благодаря партнерству с Satisfi Labs мы смогли интегрировать искусственный интеллект в голограмму в первый раз, и это поспособствует тому, что наши голограммы смогут взаимодействовать с потребителями на более продвинутом уровне».
Одной из главных особенностей новой системы является способность искусственного интеллекта, собирать и обрабатывать данные о взаимодействии с людьми, что позволяет ему в дальнейшем составлять уникальную для каждого человека настройку общения. Для этого также будут использоваться система распознавания лиц и модуль анализа настроения для распознавания эмоций. Как заявляют создатели, новые «умные» голограммы даже могут снять стресс у тех людей, которые пока не готовы к такому общению.