“Süni intellekt bəşəriyyət üçün təhlükəli deyil” Sentyabr 29, 2017 | 03:10 / Maraqlı məlumatlar
“Microsoft” şirkətinin həmtəsisçisi Bil Qeyts “The Wall Street Journal”a verdiyi müsahibədə süni intellektin bəşəriyyət üçün təhlükəli olmadığını bildirərək “Space X” və “Tesla” şirkətlərinin təsisçisi İlon Maskla mübahisəyə daxil olub. “Microsoft”un icraçı direktoru Satya Nadella da Bil Qeytslə razılaşıb.
“İlonu narahat edən nəzarət problemini insanlar qaçılmaz hesab etməməlidirlər. Mən bu məsələdə İlonla razı deyiləm. Təlaşa düşməyə ehtiyac yoxdur. Eyni zamanda belə bir problemin nə vaxtsa, reallıq ola biləcəyi faktını da gözardı etmək olmaz”, – deyə Bil Qeyts qeyd edib. futurist.ru saytının məlumatına görə, Satya Nadella bildirib ki, süni intellekt yalnız insanların sayəsində inkişaf edə biləcək. Bu da onun fəaliyyəti üzərində nəzarəti təmin etməyə və hələ hazırlanma mərhələsində onun bütün mənfi təsirlərini aradan qaldırmağa imkan verəcək.
Qeyd edək ki, daha əvvəl İlon Mask süni intellektin hökmranlığını Şimali Koreyanın nüvə sınaqlarından daha böyük təhlükə adlandırmışdı.

Artificial intelligence not danger to humanity September 29, 2017 | 03:10 / Interesting information
In a recent interview, Microsoft co-founder and billionaire philanthropist Bill Gates told The Wall Street Journal he disagrees with Elon Musk's assertions that artificial intelligence is a significant threat to humanity.
The problem is that the controller does not seem to be bothered by the fact that Elon does not know anything, for the people to keep track of the unseen. In this case, I can not ignore it. Do not worry about the panic, futurist.ru reports. Also, we do not need to ignore the fact that this problem can happen somewhere in reality, "Gates replied. Nadella has been enthusiastic about the fact that the DP can only cultivate the thanksgiving of the people, allowing it to control its functionality and to build all the negative effects yet in the development of the stadium.
Rane Elon Mask praised the art of art in the state of the globe on the horizons of the worse than nuclear tests in North Korea. So far, SpaceX has dropped out of Twitter.