Robot-reportyor təqdim edilib Avqust 15, 2017 | 03:08 / Texnoloji yeniliklər
Cənubi Koreyanın “Ryonhap” informasiya agentliyi İngiltərə premyer liqası matçlarının nəticələri haqqında xəbər buraxılışı üçün avtomatlaşdırılmış sistemini təqdim edib.
news.rambler.ru saytının məlumatına görə, “Soccerbot” adlı proqram görüşlər başa çatdıqdan sonra 1-2 saniyə ərzində turnir oyunları haqqında təxminən 380 avtomatik xəbər istehsal edə bilir.
Qeyd edilir ki, sistem İngiltərənin futbol üzrə çempionatının əvvəlki mövsümü zamanı müvəffəqiyyətlə sınaqdan keçirilib. Hazırda agentlik Cənubi Koreyada keçiriləcək 2018-ci il Olimpiya oyunlarının işıqlandırılması üçün proqram hazırlamağı planlaşdırır.

The information agency "Ryonhap" presented an automated system for the release of news about the results of the matches of the English Premier League football (APL).This is reported on the official website of the agency.
The program is called Soccerbot and can produce about 380 automatic articles about the matches of the tournament within one to two seconds after the end of the meetings.
It is noted that the system was successfully tested during the previous season of the English Football Championship, and in the future, the agency plans to develop a program to cover the 2018 Olympic Games that will be held in South Korean Pyeongchang.