Arıqlamaq üçün qulaqlıqlar təqdim olunub Avqust 09, 2017 | 03:33 / Texnoloji yeniliklər
“Indiegogo” kraudfandinq (layihənin reallaşdırılması məqsədilə geniş kütlələrdən maliyyə cəlb olunması mexanizmi) platformasında yeni qurğunun istehsalı üçün vəsait toplanılmasına başlanıb. “Modius” adlı qulaqlıqlar beyinə iştahanı boğan siqnalları yollayır, həmçinin piyi yandırmağa imkan verən metabolik hormonları aktivləşdirir.
İstehsalçıların sözlərinə görə, siqnallar hipotalamusu aktivləşdirərək vestibulyar sinirə ötürülür. Bu, beyini bədənin aktiv olduğunu düşünməyə məcbur edərək onu “aldatmağa” imkan verir, hərçənd ki, bu zaman bədən dinclik vəziyyətində olur.
Yeni qurğunun bədəndəki piyləri 16 faiz azaldacağı gözlənilir. Bu, pəhriz və məşqlərdən imtina etməyə imkan verəcək. Qurğudan 4 ay ərzində hər gün 45 dəqiqə istifadə etmək lazımdır. Cihaz aktivləşdirildikdən 1 saat sonra iştahanın azaldığını hiss etmək olar.
belta.by saytının məlumatında bildirilir ki, qurğu Kaliforniya Universitetində fəaliyyət göstərən britaniyalı nevroloqların “Neurovalens” şirkəti tərəfindən 4 ay ərzində sınaqdan keçirilib. Onlar təsdiq ediblər ki, piy toxumasının həcminin azalması orta hesabla 8 faiz təşkil edir. Məhsul artıq tənbəl müştərilər və investorlardan təxminən 1,5 milyon funt toplayıb. Qulaqlıqların ilk seriyasının cari ilin payızında satışa çıxarılacağı gözlənilir. Qurğunun qiyməti təxminən 300 dollar təşkil edəcək.
Qeyd edək ki, bir çox alimlər istehsalçıların divanda uzanaraq “beyini aldatmaq” ideyasını dəstəkləmirlər. Hələ ki, oxşar qurğular, kostyumlar və şlemlər gözlənilən nəticələri verməyib.

"Headphones for weight loss" were introduced August 09, 2017 | 03:33 / Technological innovations
On the Indigogo platform, which helped to find financing for various projects and technical solutions, a Modius device appeared. Its feature is that it sends signals to the brain that suppresses the appetite, and also activates the metabolic hormones that make it possible to effectively burn fat.
Signals, as reported by the developers, are transmitted to the vestibular nerve, activating the hypothalamus. This allows you to "deceive" the brain, forcing him to think that the body is active, although it is at rest. The new development would supposedly reduce the number of body fat by 16%.
This will give up diet and exercise. Use the device for 45 minutes every day for four months. Reduced appetite can be expected within an hour after the activation of the device.
To create the headset, British neurologists from the University of California at San Diego (UCSD) - the company Neurovalens - put their hand, belta.by reports. They had already tested the device for 4 months and confirmed that the average decrease in fat tissue volume was about 8%. The product has already received about 1.5 million pounds from lazy customers and investors.
The first production models are expected in autumn for about $ 300. However, many scientists do not share the developers' optimism and their desire to "deceive the brains" lying on the couch. While such devices, suits and helmets did not lead to the expected results.