"Samsung" qurğularının dizaynında dəyişikliklər ola bilər May 08, 2014 | 04:00 / Texnoloji yeniliklər
Tezliklə "Samsung" şirkətinin istehsal etdiyi smartfon və planşetlərin xarici görünüşündə ciddi dəyişikliklər baş verə bilər. Məlum olduğu kimi, bir müddət əvvəl şirkətin mobil qurğularının dizaynı ilə məşğul olan şöbənin rəhbəri Çan Don Xun öz arzusu ilə işdən azad olunub.
pitbit.ru saytının məlumatına görə, onun öz postunu nə səbəbə tərk etdiyi hələlik məlum deyil. Lakin bildirilir ki, o, yenə də şirkətin həmin şöbəsində işləməyə davam edəcək. Yeni rəhbər isə mobil dizayn üzrə hazırkı vitse-prezident olan Li Min Hek olacaq.
Qeyd etmək lazımdır ki, son zamanlar Samsung smartfonları tez-tez dizaynla bağlı tənqidlərə məruz qalırdı. Səbəb kimi isə onların "Apple" smartfonlarına çox oxşar olması göstərilirdi.

За дизайн устройств Samsung будет отвечать другой человек Мая 08, 2014 | 04:00 / Технологические новшества
Судя по всему, скоро внешность выпускаемых компанией Samsung смартфонов и планшетов может серьезно измениться. Как стало известно недавно, глава подразделения Samsung, занимающегося разработкой дизайна мобильных устройств, Чан Дон Хун написал заявление об уходе с занимаемой должности по собственному желанию.
Почему специалист, создавший в том числе и дизайн сверхуспешной линейки смартфонов Samsung Galaxy S, решил покинуть свой пост - не уточняется. Известно, что саму компаниюSamsung он не покинет и даже останется в том же отделе дизайна, однако его главой будет уже другой человек - нынешний вице-президент по мобильному дизайну Ли Мин Хек.
Стоит отметить, что смартфоны компании Samsung многие критики ругали и до сих пор ругают как раз за дизайн, «скопированный», по их мнению, со смартфонов Apple. Неоднозначных отзывов удостоился и внешний вид нового флагманского смартфона Samsung Galaxy S5.