İlk holoqrafik ekranlı smartfon təqdim olunub İyul 07, 2017 | 04:00 / Texnoloji yeniliklər
“RED” şirkəti unikal holoqrafik ekranı ilə seçilən “RED Hydrogen One” smartfon modelini təqdim edib. Qurğu ilə işləmək üçün istifadəçilərdən kaska və xüsusi eynək taxmaq tələb olunmur.
macdigger.ru saytının məlumatına görə, bu smartfon dünyada həm adi, həm holoqrafik kontenti, eləcə də “2D” və “3D” formatlı əlavə reallığı göstərən ilk qurğudur. “Android” əməliyyat sistemi ilə işləyən yeni qurğu adi qulaqcıqla musiqi dinləyərkən stereo səsi 5,1 sisteminə çevirir.
“Hydrogen One” smartfonunun daha bir xüsusiyyəti əlavə reallıq elementlərini istifadə etməklə “2D” formatından “3D”yə avtomatik keçməyə imkan verən ekran rejiminin olmasıdır. Smartfon, həmçinin növbəli modulları dəstəkləyəcək.
“RED” şirkəti sistemləri çəkiliş üçün istəyə uyğun təkmilləşdirməyə imkan verən kameralar da istehsal edir. Xüsusi çıxış vasitəsilə aksessuarları qoşaraq smartfonun funksiyalarını dəyişdirmək mümkün olacaq.
Alüminium korpuslu “Hydrogen One” modeli üçün ilkin sifarişlər 1200 dollar təşkil edir. Titan versiyanın qiyməti isə 1600 dollara bərabərdir. Qurğunun satışına növbəti ilin əvvəlində başlanılması nəzərdə tutulur.

RED introduced Hydrogen One - the world's first smartphone with a holographic screen
Known in the circles of professionals, the company RED announced its own smartphone, which features a unique holographic screen. And to work with the device users have to wear neither a helmet nor special glasses.
According to the manufacturer, RED Hydrogen One is the first smartphone in the world to play both conventional and holographic content, as well as augmented reality in 2D and 3D. There is a novelty running Android and is estimated by the manufacturer at $ 1200.
The company emphasizes that to work with RED Hydrogen One does not require special equipment in the form of a helmet or glasses because they "slow down the development of technology." Worked in the company and on the sound: the device is able to turn stereo sound into a kind of 5.1 system while listening through conventional headphones.
Another feature of Hydrogen One is the screen mode, which allows you to automatically switch from 2D to 3D, adding elements of augmented reality.
Hydrogen One will support plug-ins. RED produces cameras that will improve and modernize the systems for shooting at your discretion. Using a special connector, you can connect accessories, changing the functionality of the smartphone.
RED takes pre-orders for the model Hydrogen One in an aluminium case for $ 1200, the titanium version will cost $ 1600. Sales of the device start at the beginning of next year.