“CeBIT 2017” sərgisində təqdim olunacaq əsas yeniliklər Fevral 14, 2017 | 12:00 / Maraqlı məlumatlar
Avropada informasiya texnologiyaları üzrə ənənəvi sərgi olan “CeBIT 2017”də süni intellekt, dronlar, insanabənzər robotlar, avtonom sistemlər və əşyaların interneti nümayiş olunacaq.
20-24 mart 2017-ci il tarixlərdə Almaniyanın Hannover şəhərində informasiya texnologiyaları, telekommunikasiyalar, İT-həllər və xidmətlər üzrə dünyanın ən böyük sərgilərindən biri – “CeBIT 2017” keçiriləcək. Sərgidə 70 ölkədən 3 min şirkət öz tətbiqlərini təqdim edəcək. Bununla yanaşı, “CeBIT Global Conferences” çərçivəsində biznes və cəmiyyətin rəqəmsal gələcəyi haqqında mühazirələr dinləmək mümkün olacaq.
Computerworld jurnalının məlumatına görə, sərginin əsas mövzusu rəqəmsal transformasiyanın sonsuz imkanlarına diqqət cəlb edəcək. Eksponat və təqdimatlar süni intellektin yeni tətbiqetmə imkanları və koqnitiv hesablamalar haqqında məlumat verəcək.
Müxtəlif məqsədlərə, xüsusilə məlumatların yüksək effektli analizi və digər rəqəmsal texnologiyalarla uyğunluğuna xidmət edən, ticarətdə istifadə olunması üçün böyük potensiala malik olan çox sayda dronların təqdim ediləcəyi tədbirdə virtual və əlavə reallığın tətbiq sferalarına ekspozisiyalar həsr ediləcək.
“CeBIT” ziyarətçiləri, həmçinin özü idarəolunan avtomobilləri “test-drayv” olaraq sınaqdan keçirə biləcəklər. Sürücüsüz avtomobil texnologiyası və rəqəmsal texnologiyaların tətbiqinin bir çox nümunələri ixtisaslaşdırılmış ekskursiya zamanı təqdim ediləcək.
40 ölkədən 400-dən çox müəssisə rəqəmsallaşmanın yeni şirkətləri və biznes-modellərini sürətlə əhatə etməsini təqdim edəcək. Blokçeyn texnologiyası daxil olmaqla, rəqəmsal həllərin müxtəlif sferalara tətbiqinə həsr edilmiş çıxışlar səsləndiriləcək, “tədqiqatlar və innovasiyalar” ekspozisiyasında yeni şirkətlər təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, hər il “CeBIT” sərgisi 3 mindən çox eksponentin nailiyyətlərini nümayiş etdirir və təxminən 200 min ziyarətçini cəlb edir. Əsas diqqət süni intellekt, avtonom sistemlər, virtual və əlavə reallıq, insanabənzər robotlar və dronlar kimi ən son tətbiqlərə ayrılır.

CeBIT 2017 organizers told about updates to the upcoming exhibition February 14, 2017 | 12:00 / Interesting information
The program includes traditional European exhibition of information technologies - artificial intelligence, drones, anthropomorphic robots, autonomous systems and the Internet of Things.
Less than two months later in Hanover will open a traditional exhibition CeBIT 2017 which, as promised by the organizers of the Deutsche Messe, will demonstrate the huge number of advanced technologies, new business models and their application scenarios - in short, everything you need for digital transformation of business, government and society. In the exhibition halls 3 thousand. Companies from 70 countries will present their solutions, while in the framework of CeBIT Global Conferences will be heard on business and society digital future.
The main theme of the exhibition will highlight the limitless possibilities of the digital transformation. Among many other exhibits and presentations will talk about new opportunities for application of artificial intelligence and cognitive computing. Artificial intelligence will be devoted to the most interesting presentations and CeBIT Global Conferences - for example, the report of the technical director of Google, an internationally recognized expert on artificial intelligence and futurist Ray Kurzweil.
Drones of various types and for various purposes, has great potential for commercial use for various purposes, especially in combination with high-performance data analysis and other digital technologies will be presented.
One of the points of attraction of this exhibition will be SCALE11 - place startups collection. More than 400 start-ups from 40 countries will show how fast digitalization covers new companies and new business models. Together with startups SCALE11 visit and many large successful corporations who will talk about how they have developed themselves.
Every year CeBIT exhibition demonstrates the achievements of more than 3 thousand. Exhibitors and attracts around 200 thousand. Visitors. The focus is on the latest developments in areas such as artificial intelligence, autonomous systems, virtual and augmented reality, anthropomorphic robots and drones. The exhibition will be held from 20 to 24 March 2017.