İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu İstanbulda keçiriləcək beynəlxalq konfransın məsləhət komitəsində təmsil olunur Yanvar 12, 2017 | 12:07 / Mühüm hadisələr
9-12 may 2017-ci il tarixlərdə İstanbulda “ATScience Academic Publishing Group”, Selcuq Universiteti, Bahçeşehir Universiteti və s. birgə təşkilatçılığı ilə “Qabaqcıl texnologiyalar və elmlər üzrə V Beynəlxalq konfrans” (5th International Conference on Advanced Technology and Science – ICAT’17) keçiriləcək.
Konfransın əsas məqsədi elektrotexnika və informasiya texnologiyalarının müxtəlif istiqamətləri üzrə əldə olunmuş yeni elmi-tədqiqat nəticələrinin təqdim olunması, müvafiq istiqamətlər üzrə dünya universitetləri və elmi təşkilatlar, tədqiqatçılar arasında əməkdaşlığın formalaşması, qabaqcıl təcrübə və elmi ideyaların yayılması, birgə elmi əsərlər, kitablar, monoqrafiyalar, jurnalların nəşri və s. ilə elmi nailiyyətlərin əldə olunmasıdır.
Süni intellekt, biliklərin idarə olunması və təsviri, verilənlərin emalı və təhlükəsizliyi, şəbəkə təhlükəsizliyi, qərarların qəbul olunmasının dəstəklənməsi, verilənlərin intellektual analizi, obrazların tanınması, soft computing və qeyri-səlis sistemlər, təkamül alqoritmləri, proqram mühəndisliyi və proqramlaşdırma və s. konfransın əsas müzakirə mövzularıdır.
AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş elmi işçisi, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zərifə Cəbrayılova institutu bu konfransın beynəlxalq məsləhət komitəsində təmsil edir.
Qeyd edək ki, konfransa təqdim olunmuş elmi əsərlər konfrans materiallarında dərc olunmaqla yanaşı, xüsusi maraq doğuran məqalələr “International Journal of Intelligent Systems and Applications in Engineering”, “International Journal of Applied Mathematics, Electronics and Computers”, “International Journal of Energy Applications and Technology”, “International Journal of Automotive Engineering and Technologies” jurnallarında nəşr olunacaq.

Institute of Information Technology will be represented at the advisory committee of the international conference held in Istanbul January 12, 2017 | 12:07 / Important events
On May 9-12, in 2017, "International Conference on Advanced Technologies and Sciences" organized by the"ATScience Academic Publishing Group", Selcuk University, Bahcesehir University and others  will be held in Istanbul .
The main objective of the conference is to deliver research results achieved in various fields of information technologies and electrical engineering, to form cooperation in the relevant fields among researchers, universities and scientific institutions, dissemination of advanced practice and scientific ideas, joint scientific papers, books, monographs, publication  of   journals  so on.
Artificial intelligence, management and  description  of knowledge, data mining , network security,  support of decision-making, recognition of images, soft computing and fuzzy systems, evolutionary algorithms, software engineering and programming and so on. are the main topics of the conference.
Senior research fellow of Institute, PhD, associate professor Zarifa Jabrayilova represents the institute at the international advisory committee for this conference.
Note that,  along with the publication of the scientific papers presented to the conference,conference materials, "International Journal of Intelligent Systems and Applications in Engineering", "International Journal of Applied Mathematics, Electronics and Computers", "International Journal of Energy Applications and Technology "," International Journal of Automotive Engineering and Technologies " articles will be published in the journals.