“iPhone 8”in bir sıra xüsusiyyətləri məlum olub Sentyabr 29, 2016 | 12:12 / Maraqlı məlumatlar
“Apple” şirkətinin İsrail ofisində iPhone-un növbəti nəsli üçün detalların hazırlanmasına başlayıblar. hitech.vesti.ru saytının məlumatına görə, "iPhone 8"in dizaynı sələflərilə xarici oxşarlığı səbəbindən tez-tez tənqid edilən iPhone 6s və iPhone 7-dən fərqlənəcək. Bundan başqa, gələcək iPhone-un kamerası daha keyfiyyətli olacaq.
“Apple”in İsrailin Qersliya şəhərində yerləşən ofisində təxminən 800 əməkdaş fəaliyyət göstərir. 2015-ci ildə şirkət rəhbəri Tim Kuk ölkəyə baş çəkən zaman bu ofisi  dünya üzrə Apple tədqiqatları və istehsalı ilə məşğul olan ikinci ən böyük mərkəz adlandırdı.
Şirkət təmsilçisinin sözlərinə görə, Qersliyada “Apple”in yeni məhsulları hazırlanır, lakin onların quraşdırılması İsraildən kənarda həyata keçirilir. Söhbət çip, saxlama sistemləri, kamera və naqilsiz texnologiyalardan gedir.
“iPhone 8” haqqında ictimaiyyətə hələlik çox az məlumat verilib.  Bildirilir ki, yeni nəsil iPhone smartfonlarında 2007-ci ildən bugünədək qurğunun ayrılmaz hissəsi olan klavişləri birbaşa ekrana quraşdırılmış “virtual düymə” əvəz edəcək. "iPhone 8"in ekranı qurğunun bütün səthini tutacaq, beləliklə klaviş üçün “Home” düyməsinə ehtiyac qalmayacaq.

29 September 2016 - 12:12 | Interesting information
Apple is using an office in Israel to develop hardware for the "iPhone 8," which is expected to be released next year with a radical redesign, according to an employee at the site.
Details on the iPhone 8 are scarce, but some reports, including this one from MacRumours, suggest that it will have an edge-to-edge display that removes the need for the top and bottom bezels where features like the fingerprint sensor and the front-facing camera are located.
Some hardware for the iPhone 8 is being created in Herzliya, Israel, according to a local Apple employee, who said employees in Israel work on all of Apple's new products.
Some observers have noted, however, that the iPhone 7 was a largely incremental update. S-series iPhones are also supposed to be incremental updates, but the phone that is coming in the 2017 "iPhone 7s" slot is expected to be a much more dramatic improvement to the line. So some people believe that Apple might break its naming tradition in 2017, skip iPhone 7s, and give the iPhone a new number or name out of step with the current sequence. "iPhone 8" would be one option.