Doktorantura, dissertantura və magistraturaya qəbul olmaq istəyənlərin nəzərinə Yanvar 23, 2020 | 08:04 2710
Doktorantura və dissertanturaya qəbul olmaq istəyən namizədlər üçün xarici dil imtahanı yanvarın 26-da keçiriləcək. Ai təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul olmaq istəyənlər isə fevralın 23-də imtahan verəcəklər.
Azərbaycan dili (dövlət dili kimi) üzrə test imtahanı (birinci) mayın 3-də və (ikinci) mayın 31-də olacaq.
Qeyd edək ki, bir müddət öncə 2020-ci ilin ilk 3 ayı ərzində Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən keçirilməsi nəzərdə tutulan magistratura və doktoranturaya qəbul imtahanları, sınaq imtahanları, 9-cu sinif buraxılış imtahanlarının 1-ci mərhələsi və dövlət qulluğuna qəbul imtahanlarının tarixləri elan olunmuşdu. Artıq 2020-ci ildə keçiriləcək digər imtahanların tarixləri də müəyyən olunub.

For the attention of candidates wishing to enter doctoranture, dissertanture and master studies January 23, 2020 | 08:04 2712
Foreign language exams for candidates wishing to enter Ph.D. studies will be held on January 26. Those who wish to enter the master studies of higher educational institutions and ANAS will pass the exam on February 23.
The exam in the Azerbaijani language (as the state language) will be carried out on May 3, and the second on May 31.
Note that, entrance examinations, test exams for master studies and Ph.D., the first stage of final exams for students of the 9th grade and exams for admission to the civil service, which are planned to be held by the State Examination Center in the first three months of 2020, were announced earlier. The dates for other exams in 2020 are also determined.