Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin dəstəyilə kibertəhlükəsizliyə dair təlim keçiriləcək Oktyabr 03, 2019 | 11:27 2915
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin dəstəyi, “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzi, eləcə də “IS3S” (Information Security Solutions) şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə rəhbər şəxslər üçün “Kibertəhlükəsizlik: kritik risklər” adlı təlim keçiriləcək.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, oktyabrın 18-də təşkil olunacaq təlimin məqsədi rəhbər şəxslərin müasir kibertəhlükəsizlik sahəsində mövcud olan risklər və bu risklərin qarşısının alınması üzrə biliklərinin, əlaqəli fəaliyyətin səmərəliliyinin və maarifləndirmə səviyyəsinin artırılmasıdır.
“Kibertəhlükəsizliyin əsasları”, “İnformasiya təhlükəsizliyi standartları”, “İnformasiya təhlükəsizliyi:  texnologiya və həllər”, “Kibertəhlükəsizlik trendləri” maarifləndirici tədbirin əsas mövzularını təşkil edəcək.

При поддержке Министерства транспорта, связи и высоких технологий пройдет тренинг по кибербезопасности Окт 03, 2019 | 11:27 2919
При поддержке Министерства транспорта, связи и высоких технологий, совместной организации Центра применения и обучения ИКТ (İKT LAB) и компании IS3S (Information Security Solutions) 18 октября пройдет тренинг для руководящих лиц на тему «Кибербезопасность: критические риски».
Цель тренинга заключается в повышении уровня знаний руководящих лиц о рисках в сфере современной кибербезопасности и способах предотвращения их, эффективности взаимодействия и просветительской деятельности.
Основными темами просветительского мероприятия станут «Основы кибербезопасности» (Cybersecurity essentials), «Стандарты информационной
безопасности» (Information security standards), «Информационная безопасность: технологии и решения» (Information security tech and solutions), «Тренды кибербезопасности» (Cybersecurity trends).
В бесплатном тренинге могут принять участие руководители всех структур и компаний. Для участия требуется пройти регистрацию по этой ссылке http://bit.ly/2ns9w4O