Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin dəstəyilə kibertəhlükəsizliyə dair təlim keçiriləcək Oktyabr 03, 2019 | 11:27 2915
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin dəstəyi, “İKT LAB” Tətbiq və Tədris Mərkəzi, eləcə də “IS3S” (Information Security Solutions) şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə rəhbər şəxslər üçün “Kibertəhlükəsizlik: kritik risklər” adlı təlim keçiriləcək.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, oktyabrın 18-də təşkil olunacaq təlimin məqsədi rəhbər şəxslərin müasir kibertəhlükəsizlik sahəsində mövcud olan risklər və bu risklərin qarşısının alınması üzrə biliklərinin, əlaqəli fəaliyyətin səmərəliliyinin və maarifləndirmə səviyyəsinin artırılmasıdır.
“Kibertəhlükəsizliyin əsasları”, “İnformasiya təhlükəsizliyi standartları”, “İnformasiya təhlükəsizliyi:  texnologiya və həllər”, “Kibertəhlükəsizlik trendləri” maarifləndirici tədbirin əsas mövzularını təşkil edəcək.

Training on cybersecurity to be held with support of Ministry of Transport, Communications and High Technologies October 03, 2019 | 11:27 2920
A training on the theme “Cybersecurity: critical risks” will be held with the support of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, through joint organization of the ICT Applying & Training Center (İKT LAB) and IS3S (Information Security Solutions).
The purpose of the training, which will take place on October 18, is to increase the level of knowledge of company leaders about risks in the field of modern cybersecurity and how to prevent them, the effectiveness of interaction and educational activities.
Cybersecurity essentials, Information security standards, Information security tech and solutions, and Cybersecurity trends will be the main topics of the educational activities.