Koreyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyi tərəfindən təlim proqramı elan edilir May 24, 2019 | 02:07 3320
25 iyul - 14 avqust 2019-cu il tarixlərində Koreyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyi (KOICA) tərəfindən “Elm və Texnologiya Parklarının siyasəti və texnologiya transferi və kommersiyalaşdırılması üzrə Planlaşdırma və Təkmilləşdirmə” adlı təlim proqramı keçiriləcək. Təlim proqramında iştirak edəcək namizədlər haqqında məlumatlar 27 may 2019-cu il tarixinədək AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinə göndərilməlidir.
Namizədliyi irəli sürülən şəxslər aşağıdakı şərtlərə uyğun olmalıdır:
• Təlim ala bilmək üçün fiziki və əqli tam sağlam olmalıdır;
• Təlim müddətində yüksək səviyyəli davamiyyət və məsuliyyət nümayiş etdirməli, təlim proqramı bitdikdən sonra çalışdığı müəssisədə kadr potensialının gücləndirilməsinə yardım etməlidir;
• Son 3 ildə KOICA-nın eyni və ya oxşar təlim proqramlarında iştirak etməmiş şəxs olmalıdır;
• Texnologiya transferi və texnologiyanın kommersiyalaşdırılması üzrə 5 ildən çox iş təcrübəsinə malik müvafiq qurumda rəhbər vəzifəsində çalışan dövlət rəsmisi və tədqiqatçı olmalıdır;

The Korea International Cooperation Agency is announcing a training program May 24, 2019 | 02:07 3325
On July 25 - August 14, 2019, Korea International Cooperation Agency (KOICA) will hold a training program called "Planning and Implementation on Science and Technology Parks Policy and Technology Transfer and Commercialization". Candidates will be sent to the International Relations Office of the Presidium of ANAS by May 27, 2019.
Candidates must comply with the following conditions:
• Physical and mental well-being must be normal to receive training;
• It should demonstrate a high level of attendance and responsibility during the training, and assist in strengthening staffing capacity at the affiliation after the training;
• Over the past three years, KOICA has not been involved in the same or similar training programs;
• Being a government official and researcher in the relevant body with more than 5 years of experience in technology transfer and technology commercialization;