“Qadınlar İKT-də Beynəlxalq Günü”nə həsr edilmiş respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək Aprel 19, 2019 | 03:35 3840
25 aprel 2019-cu il tarixində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyəti, Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Qadınlar İKT-də Beynəlxalq Günü”nə həsr edilmiş respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
Konfransda Azərbaycanın dövlət, elm və təhsil müəssisələrində İKT sahəsində çalışan qadın alim, pedaqoq və mütəxəssislər iştirak edəcəklər.
Elmi toplantıda Azərbaycanda qadınlarla bağlı dövlət siyasəti, ölkədə qadınların İKT sektorunda iştirak səviyyəsi, gender problemlərinin həllində İKT-nin rolu və perspektivləri, İKT və gender mədəniyyəti, qadınların virtual mühitə inteqrasiyasında fərdi məlumatların təhlükəsizliyi, Azərbaycan mədəni mühitində qadınların sosial statusunun inkişafı baxımından kommunikasiyaların rolu və s. mövzularda məruzələr təqdim ediləcək.

Republican Scientific-Practical Conference on "International Women in ICT Day" April 19, 2019 | 03:35 3843
On April 25, 2019, the Republican Scientific-Practical Conference on the International Women in ICT Day will be held jointly by the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Information Technology of ANAS.
At the event, reports will be presented on the state policy of Azerbaijan regarding women, the role of women in the ICT sector in the country, the role and prospects of ICT in addressing gender problems, ICT and gender culture, personal information security in women's integration to virtual environment and the role of communications in the development of women's social status in the cultural environment of Azerbaijan.