“Qadınlar İKT-də Beynəlxalq Günü”nə həsr edilmiş respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək Aprel 19, 2019 | 03:35 3840
25 aprel 2019-cu il tarixində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyəti, Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Qadınlar İKT-də Beynəlxalq Günü”nə həsr edilmiş respublika elmi-praktiki konfransı keçiriləcək.
Konfransda Azərbaycanın dövlət, elm və təhsil müəssisələrində İKT sahəsində çalışan qadın alim, pedaqoq və mütəxəssislər iştirak edəcəklər.
Elmi toplantıda Azərbaycanda qadınlarla bağlı dövlət siyasəti, ölkədə qadınların İKT sektorunda iştirak səviyyəsi, gender problemlərinin həllində İKT-nin rolu və perspektivləri, İKT və gender mədəniyyəti, qadınların virtual mühitə inteqrasiyasında fərdi məlumatların təhlükəsizliyi, Azərbaycan mədəni mühitində qadınların sosial statusunun inkişafı baxımından kommunikasiyaların rolu və s. mövzularda məruzələr təqdim ediləcək.

В Баку состоится республиканская научно-практическая конференция «Международный день «Девушки в ИКТ» Апр 19, 2019 | 03:35 3844
25 апреля при совместной организации Президиума НАНА, Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей Азербайджанской Республики и Института информационных технологий состоится республиканская научно-практическая конференция «Международный день «Девушки в ИКТ».
На конференции примут участие ученые-женщины, работники образования и специалисты, работающие в области ИКТ в государственных, научных и образовательных учреждениях Азербайджана.
В ходе мероприятия будут заслушаны доклады по темам: государственной политику в отношении женщин в Азербайджане, роль женщин в секторе ИКТ в стране, роль и перспективы ИКТ в решении гендерных проблем, ИКТ и гендерная культура, Роль коммуникаций в развитии социального статуса женщин в культурной среде Азербайджана и т.д.