Slovakiya Respublikası 2019-2020-ci tədris ili üzrə təqaüd proqramı elan edir Aprel 16, 2019 | 12:00 3234
Slovakiya Respublikası 2019-2020-ci tədris ili üçün bakalavriat və ya magistratura təhsil səviyyələri üzrə təqaüd proqramı elan edir.
Müraciət edən şəxslərin ingilis və ya slovak dillərini bilməsi tələb olunur və onların təhsil, biznes və idarəetmə, ekologiya, memarlıq, mühəndislik, kənd təsərrüfatı, meşəçilik, baytarlıq, su ehtiyatlarının idarəolunması, tibb, diş cərrahiyəsi, əczaçılıq, informasiya texnologiyaları ixtisasları üzrə təhsil alması nəzərdə tutulur.
Proqrama müraciətlər 30 may 2019-cu il tarixinədək qəbul olunur.
Təqaüd proqramı haqqında ətraflı məlumat, tələb olunan sənədlər və digər xərclərlə bağlı məlumatı link vasitəsilə əldə edə bilərsiniz.
Qarşılanan xərclər və aylıq təqaüd məbləği ilə buradan tanış olmaq olar.
Təqaüd proqramı ilə bağlı sualları Slovakiya Respublikasının müvafiq proqram üzrə əməkdaşı Miriama Butorovaya ünvanlaya bilərsiniz.

Словацкая Республика объявляет стипендиальную программу на 2019-2020 учебный год Апр 16, 2019 | 12:00 3238
Словацкая Республика объявляет стипендиальную программу на 2019-2020 учебный год для программ бакалавриата или магистратуры.
Кандидаты должны знать английский или словацкий язык и должны планировать обучение в таких областях, как образование, бизнес и менеджмент, экология, архитектура, инженерия, сельское хозяйство, лесное хозяйство, ветеринария, управление водными ресурсами, медицина, стоматология, фармацевтика и информационные технологии.
Заявки принимаются до 30 мая 2019 года.
Вы можете получить подробную информацию о стипендиальной программе, необходимых документах и других расходах, пройдя по ссылке.
Вы можете ознакомиться здесь с суммой расходов и ежемесячной стипендии.
Вы можете адресовать свои вопросы, связанные со стипендиальной программой, Мириаме Буторовой, являющейся сотрудником программы Словацкой Республики.