Koreya Respublikası 2019-2020-ci tədris ili üzrə təqaüd proqramı elan edir. Qlobal Koreya təqaüd proqramı 40 yaşınadək namizədlərə magistratura, doktorantura səviyyələri və tədqiqat sahələri üzrə təhsil almaq üçün təqaüd təminatı verir.
Təqaüd proqramında ingilis (TOEFL və IELTS) və koreya (TOPIK) dilləri üzrə sertifikatı olan namizədlərə üstünlük verilir.
Hər bir tələbənin dil kursu, yol xərci, o cümlədən sığorta xərci Qlobal Koreya təqaüd proqramı tərəfindən qarşılanır. Təqaüdlərin aylıq məbləği magistratura təhsil səviyyəsi üçün 900.000 KRW (1359 AZN), doktorantura üçün 1.500.000 KRW (2265 AZN) təşkil edir.
Namizədlər sənədlərini 04 mart 2019-cu ilə qədər Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinə təqdim etməlidir.
Ətraflı məlumat və tələb olunan sənədlər üçün studyinkorea.go.kredu.gov.az saytlarından istifadə edə bilərsiniz.

Объявлена Глобальная корейская стипендиальная программа Фев 22, 2019 | 10:00 3381
Республика Корея объявляет стипендиальную программу на 2019-2020 учебный год. Глобальная корейская стипендиальная программа предоставляет стипендии для послевузовского образования (магистратура, докторантура) людям до 40 лет.
Кандидаты, имеющие сертификат по английскому (TOEFL и IELTS) и корейскому (TOPIK), являются предпочтительными в стипендиальной программе.
Языковой курс каждого студента, стоимость поездки, включая страховые взносы, покрываются Глобальной корейской стипендиальной программой. Ежемесячный размер стипендии составляет 900 000 KRW (1359 AZN) для магистратуры и 1 500 000 KRW (2265 AZN) для получения степени доктора.
Кандидаты должны представить свои документы в посольство Республики Корея в Азербайджане до 04 марта 2019 года.
Для получения дополнительной информации и необходимых документов можете воспользоваться сайтами studyinkorea.go.kr и edu.gov.az.