Koreya Respublikası 2019-2020-ci tədris ili üzrə təqaüd proqramı elan edir. Qlobal Koreya təqaüd proqramı 40 yaşınadək namizədlərə magistratura, doktorantura səviyyələri və tədqiqat sahələri üzrə təhsil almaq üçün təqaüd təminatı verir.
Təqaüd proqramında ingilis (TOEFL və IELTS) və koreya (TOPIK) dilləri üzrə sertifikatı olan namizədlərə üstünlük verilir.
Hər bir tələbənin dil kursu, yol xərci, o cümlədən sığorta xərci Qlobal Koreya təqaüd proqramı tərəfindən qarşılanır. Təqaüdlərin aylıq məbləği magistratura təhsil səviyyəsi üçün 900.000 KRW (1359 AZN), doktorantura üçün 1.500.000 KRW (2265 AZN) təşkil edir.
Namizədlər sənədlərini 04 mart 2019-cu ilə qədər Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinə təqdim etməlidir.
Ətraflı məlumat və tələb olunan sənədlər üçün studyinkorea.go.kredu.gov.az saytlarından istifadə edə bilərsiniz.

2019 Global Korea Scholarship February 22, 2019 | 10:00 3382
The Republic of Korea announces a scholarship program for the 2019-2020 academic year.  The Global Korean Scholarship Program provides scholarships for postgraduate education (master's, Doctoral degree) for people under 40 years of age.
Candidates with a certificate in English (TOEFL and IELTS) and Korean (TOPIK) are preferred in the scholarship program.
The language course of each student, the cost of travel, including insurance premiums, are covered by the Global Korean Scholarship Program. The monthly amount of the scholarship is 900,000 KRW (1,359 AZN) for the magistracy and 1,500,000 KRW (2,265 AZN) for obtaining the degree of doctor.
Candidates must submit their documents to the Embassy of the Republic of Korea in Azerbaijan before March 4, 2019.