AMEA 2018-ci il üçün doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edir Dekabr 10, 2018 | 09:00 4094
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 24 noyabr 2018-ci il tarixli, 774s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş Plana əsasən 2018-ci il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir.
Fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya sənədlər 2018-ci il dekabrın 4-dən dekabrın 24-ü saat 17:00-dək hər gün (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) qəbul ediləcək.
Dissertant kimi təhkim olunmaq istəyən şəxslər bir qayda olaraq elmi və elmi-pedaqoji iş stajına malik olmalıdır.
Fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertanturaya qəbulla bağlı aşağıdakı sənədlər AMEA-nın müvafiq institutuna təqdim olunmalıdır:
Əlavə məlumat üçün AMEA-nın Elm və təhsil baş idarəsinin Doktorantura şöbəsinə  müraciət etmək olar.

ANAS announce admission to PhD courses for 2018 December 10, 2018 | 09:00 4098
According to the plan approved by decree № 774s Cabinet of Ministers dated December 20, 2017, Azerbaijan National Academy of Sciences announces admission to PhD courses on preparing PhDs and doctor of sciences in the 2018 academic year.
Documents on the training program for PhD and doctors will be accepted from the December 4 to 24, 2018 (except Saturday and Sunday) from 10:00 to 17:00.
Citizens of the Azerbaijan Republic with the Ph.D degree as well as the differing developments in scientific or scientific-educational sphere and able to carry out basic research at a high level are accepted to the doctoral program.