Çoxsəviyyəli intellektual sistemlər üzrə beynəlxalq konfrans keçiriləcək Dekabr 03, 2018 | 09:00 3809
5-7 may 2019-cu il tarixlərində Yunanıstanın Krit adasında IEEE tərəfindən təşkil olunan “Çoxsəviyyəli intellektual sistemlər üzrə beynəlxalq konfrans” – “COINS 2019” keçiriləcək. Əşyaların İnterneti intellektual sistemləri üçün çoxsəviyyəli texnologiyalara həsr olunan konfrans yeni perspektivləri və gələcək tədqiqat problemlərini müəyyənləşdirir.
coinsconf.com saytının məlumatına görə, çoxsəviyyəli təhlükəsizlik gizlilik və etibarlılıq, real vaxt sistemləri, Cloud Computing, proqramlaşdırma dili və proqram təminatı mühəndisliyi, Big Data, süni intellekt, maşın təlimi, avtomatlaşdırma sistemləri, e-səhiyyə, xüsusilə blokçeyn və Əşyaların İnterneti, kiber-fiziki sistemlər, kritik sistem dizaynı, sifətin tanınması konfransın əsas mövzularını əhatə edir.

Состоится международная конференция многоуровневых интеллектуальных систем Дек 03, 2018 | 09:00 3811
С 5 по 7 мая 2019 года на острове Крит, Греция, пройдет международная конференция Многоуровневых интеллектуальных систем – «COINS 2019», организованная IEEE. Конференция, посвященная многоуровневым технологиям интеллектуальных систем «Интернета вещей», определяет новые перспективы и будущие исследовательские задачи.
Как сообщают на сайте coinsconf.com, основными темами конференции являются многоуровневая безопасность и надежность, системы реального  времени, Cloud Computing, язык программирования и инженерия программного обеспечения, Big Data, искусственный интеллект, машинное обучение, системы автоматизации, э-здравоохранение, особенно блокчейн и «Интернет вещей», киберфизические системы, критический дизайн системы, распознавание лица.