İnformasiya və Proqram Təminatı Texnologiyaları üzrə 25-ci beynəlxalq konfrans keçiriləcək Oktyabr 22, 2018 | 10:59 4032
4-6 oktyabr 2019-cu il tarixlərində Litvanın Vilnüs şəhərində İnformasiya və Proqram Təminatı Texnologiyaları üzrə 25-ci beynəlxalq konfrans (25th International Conference on Information and Software Technologies (ICIST 2019) keçiriləcək.
Kaunas Texnologiya Universiteti tərəfindən təşkil olunan tədbirin əsas istiqamətlərinə informasiya sistemlərinin inkişaf metodologiyası, konseptual modelləşdirmə, qərarların qəbulunu dəstəkləyən sistemlər, data mining, informasiya sistemlərinin keyfiyyəti, eləcə də proqram təminatı və sistem metodologiyası, bulud hesablamaları, simsiz və mobil tətbiqlər, e-dövlət, Əşyaların İnterneti və s. daxildir.
Konfransa məqalələr 23 mart 2019-cu il tarixinədək qəbul edilir. Təqdim olunmuş məqalələr “Springer” nəşriyyatı tərəfindən nəşr olunacaq və “Web of Science, “Scopus” bazalarında indeksləşəcək.

The 24th International Conference on Information and Software Technologies (ICIST 2018) October 22, 2018 | 10:59 4033
The 25th International Conference on Information and Software Technology (ICIST 2019) will be held in Vilnius, Lithuania on 4-6 October 2019.
The ICIST Conference is hosted by the biggest technical university in the Baltic States – Kaunas University of Technology (Lithuania). ICIST 2018 aims to bring together researchers, engineers, developers and practitioners from academia and industry working in all major areas and interdisciplinary areas of Information Systems, Business Intelligence, Software Engineering and Information Technology Applications. The conference will feature original research and application papers on the theory, design and implementation of modern information systems, software systems and IT applications. In 2018 the Conference will be held in Vilnius, on 4-6 October, and Conference Proceedings will be published by as a part of CCIS series.