Beynəlxalq Elektron Ticarət Forumu keçiriləcək Sentyabr 06, 2018 | 05:05 3997
AR Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşəbbüsü, Avropa İttifaqı və BMT-nin Ticarət və İnkişaf üzrə Konfransının dəstəyi ilə 24-25 sentyabr 2018-ci il tarixlərində Bakıda Elektron Ticarət Forumu keçiriləcək.
“Bakı E-ticarət Forumu 2018” adlanan beynəlxalq tədbirdə 300-dən artıq yerli və xarici nümayəndənin iştirakı gözlənilir.
İlk dəfə Azərbaycanda elektron ticarət, elektron ödəniş və logistika xidmətlərini həyata keçirən kiçik və orta sahibkarları, startapları, həmçinin, bu sahənin müxtəlif aspektlərinin inkişafı ilə məşğul olan dövlət orqanlarını və beynəlxalq inkişaf agentliklərini bir araya gətirəcək forum Azərbaycanda elektron ticarətin inkişafına təkan vermək məqsədi daşıyır.
Forum regionda elektron ticarətin inkişafı üçün müvafiq tövsiyələri nəzərdən keçirəcək və praktiki tətbiq imkanlarının müəyyən edilməsi üzrə beynəlxalq platforma rolunu oynayacaq.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin İctimaiyyətlə Əlaqələr Sektorunun məlumatına görə, forum çərçivəsində elektron ticarətin inkişafı üçün BMT-nin Ticarət və İnkişaf üzrə Konfransı tərəfindən müəyyən edilmiş 7 əsas istiqamət üzrə müxtəlif sessiyalar təşkil olunacaq.
Sessiyalarda Avropa İttifaqı, Dünya Bankı, Ümumdünya Ticarət Təşkilatı, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı, Beynəlxalq Ticarət Mərkəzi, Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqı, Ümumdünya Poçt İttifaqı və digər beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və elektron ticarətin inkişafı üzrə tanınmış beynəlxalq ekspertlər çıxış edəcəklər.

More than 300 local and foreign delegates are expected to attend the "Baku E-Commerce Forum 2018" international event.
The E-Commerce Forum will be held in Baku on 24-25 September 2018 with the initiative of the Ministry of Transport, Communication and High Technologies and the support of the European Union and the UN Trade and Development Conference.
For the first time in Azerbaijan, the Forum which will bring together small and medium entrepreneurs, startups, as well as government agencies and international development agencies involved in the development of various aspects in this field to promote e-commerce development in Azerbaijan,.
The Forum will act as an international platform for reviewing and applying practical recommendations for developing e-commerce in the region.
The forum will focus on 7 key areas identified by the UN Trade and Development Conference for the development of e-commerce.