Nanotexnologiyalar üzrə beynəlxalq sərgi-konfrans keçiriləcək Avqust 17, 2018 | 04:24 3942
2019-cu il yanvarın 30-dan fevralın 1-dək Yaponiyanın paytaxtı Tokioda Nanotexnologiyalar üzrə beynəlxalq sərgi-konfrans keçiriləcək.
expoclub.ru saytının məlumatına görə, sərgi 2002-ci ildən “Nano Bio Expo”, “Neo functional material”, “ASTEC” kimi tematik sərgilərlə birgə keçirilir. 2018-ci ildə tədbiri 44437 mütəxəssis ziyarət edib. Sərgidə Yaponiyanın 359 və 23 ölkənin 197 şirkəti iştirak edib.
“Nano Tech 2019”da nanotexnologiyalar, informasiya texnologiyaları, ixtira və innovasiyalar, tibbi avadanlıqlar, kosmik texnologiyalar və s. təqdim ediləcək. Həmçinin müvafiq sahələr üzrə aparılmış elmi araşdırmaların nəticələri müzakirə olunacaq.

International Exhibition and Conference of Nanotechnologies August 17, 2018 | 04:24 3945
An international exhibition-conference on Nanotechnology will be held in Tokyo, Japan, from 30 January to 1 February 2019.
The exhibition has been held since 2002 annually together with other thematic exhibitions Nano Bio Expo, neo functional material, ASTEC and is very popular both among Japanese and foreign visitors and exhibitors.  In 2018, 359 Japanese and 197 foreign companies from 23 countries presented their products and services to the court of 44,437 professional visitors.
Areas of application of the exhibited products: electronics, information technology, communications, medical equipment, space technology, laboratory equipment and much more.