Ümumdünya İKT forumu keçiriləcək İyun 07, 2018 | 11:53 5431
10-13 sentyabr tarixlərində Cənubi Afrika Respublikasının Durban şəhərində “ITU Telecom World 2018” – Ümundünya İKT forumu keçiriləcək.
“ITU Telecom World” qlobal İKT cəmiyyəti üçün mühüm hadisə və unikal tədbirdir. Burada dünyanın informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının gələcəyi müzakirə olunur. BMT-nin İKT məsələləri üzrə ixtisaslaşdırılmış müəssisəsi olan Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqı (International Telecommunication Union – ITU) tərəfindən təşkil edilən Ümumdünya İKT forumu müxtəlif ölkələrin dövlət və özəl sektorlarının yüksək vəzifəli nümayəndələrindən ibarət auditoriyanı bir araya toplayır.
telecomworld.itu.int saytının məlumatına görə, “ITU Telecom”un proqramına 5G, süni intellekt, virtual reallıq, elektron səhiyyə, Əşyaların İnterneti və digər sahələrə aid ən yeni texnologiyaların təqdim olunacağı sərgi də daxildir.
Tədbirin ən əhəmiyyətli hissələrindən biri də “ITU Telecom”un mükafatlarının təqdimatı olacaq. Bu mükafatlar İKT sahəsində innovasiyalar və mühüm nailiyyətlərə görə verilir.

Пройдет всемирный форум ИКТ Июн 07, 2018 | 11:53 5348
В городе Дубна Южно-АфриканскойРеспублики пройдет Всемирное мероприятие ITU Telecom-2018, которое состоится 10−13 сентября.
«ITU Telecom World» является важным событием и уникальным мероприятием для глобального сообщества ИКТ. Здесь обсудят будущее мировых информационных и коммуникационных технологий. Всемирный форум ИКТ, организованный специализированным учреждением ООН по ИКТ Международным союзом электросвязи(International Telecommunication Union - ITU), объединяет многоязычную аудиторию государственного и частного сектора из разных стран.
Как сообщает telecomworld.itu.int , Всемирное мероприятие ITU Telecom-2017 будет включать международную выставку, на которой будут представлены новые технологии для всего, от "умных" городов до 5G, IoT, автоматизации, искусственного интеллекта и других областей.
Одной из наиболее важных и пользующихся успехом частей Всемирного мероприятия будут награды Всемирного мероприятия «ITU Telecom». Они присуждаются в знак признания выдающихся достижений и инноваций в решениях ИКТ.