Süni intellekt texnologiyalarından istifadə üzrə beynəlxalq konfrans keçiriləcək Oktyabr 24, 2017 | 10:07 6169
1-30 aprel 2018-ci il tarixlərində Rusiyanın paytaxtı Moskvada Süni intellekt (Artificial Intelligence AI) texnologiyalarından istifadə üzrə beynəlxalq konfrans “AI Conference 2018” keçiriləcək.
expoclub.ru saytının məlumatına görə, tədbirin keçirilməsində məqsəd biznes nümayəndələrini (sahibkarlar, istehsalçılar, marketoloqlar, veb-istehsalçılar, top-menecerlər və startap yaradıcıları) bir-biri ilə tanış etmək, həmçinin müxtəlif fəaliyyət sahələrində işin effektivliyini yüksəltməyə imkan verən süni intellektdən istifadənin son texnoloji alətlərini nümayiş etdirməkdir.
Böyük həcmli məlumatlarla iş, müştərinin tələb və davranışlarının proqnozlaşdırılması, xidmətin keyfiyyətinin artırılması, kritik vəziyyətlərdə həllərin hazırlanması, müəssisəyə nəzarət konfransın əsas mövzularını əhatə edir.
Tədbirin mühüm hissəsi olacaq sərgi zonasında şirkətlər süni intellekt əsasında yaradılmış ən yeni məhsullarını təqdim edəcəklər. Bundan başqa, ekspozonada bir sıra maraqlı tədbirlər təşkil olunacaq: “Startap döyüşü”ndə ən perspektivli startaplar öz məhsullarının maliyyələşdirilməsi hüququnu əldə etmək üçün yarışacaqlar. İnvestisiya panelində süni intellektin inkişafının maliyyələşdirilməsinə dair mühüm məsələlər müzakirə olunacaq. Həmçinin təcrübəli süni intellekt mütəxəssisləri eksklüziv master-klaslar keçəcəklər.

AI Conference 2018 - International Conference on the Use of Artificial Intelligence Technologies October 24, 2017 | 10:07 6202
An international conference on the use of Artificial Intelligence (AI) technologies - "AI Conference 2018" will be held in the Russian capital, Moscow, from 1 to 30 April 2018.
The event is intended to introduce representatives of business: entrepreneurs, manufacturers, marketers, web developers, top managers, founders of start-ups, and demonstrate the latest technological tools for using AI that will improve the efficiency of work in various fields of activity, expoclub.ru reports.
Working with large volumes of information, predicting client's requirements and behaviours, improving service quality, preparing solutions in critical situations, and overseeing the business are key topics of the conference.
In the exhibition area, which will be an important part of the event, companies will present their latest products based on artificial intelligence. In addition, a number of interesting events will be organized at the exposition: the most promising startups in the "Startup war" will compete for the right to finance their products. The Investment Panel will discuss key issues related to financing the development of artificial intelligence. Experienced artificial intelligence professionals will also pass exclusive master classes.