Süni intellekt texnologiyalarından istifadə üzrə beynəlxalq konfrans keçiriləcək Oktyabr 24, 2017 | 10:07 6169
1-30 aprel 2018-ci il tarixlərində Rusiyanın paytaxtı Moskvada Süni intellekt (Artificial Intelligence AI) texnologiyalarından istifadə üzrə beynəlxalq konfrans “AI Conference 2018” keçiriləcək.
expoclub.ru saytının məlumatına görə, tədbirin keçirilməsində məqsəd biznes nümayəndələrini (sahibkarlar, istehsalçılar, marketoloqlar, veb-istehsalçılar, top-menecerlər və startap yaradıcıları) bir-biri ilə tanış etmək, həmçinin müxtəlif fəaliyyət sahələrində işin effektivliyini yüksəltməyə imkan verən süni intellektdən istifadənin son texnoloji alətlərini nümayiş etdirməkdir.
Böyük həcmli məlumatlarla iş, müştərinin tələb və davranışlarının proqnozlaşdırılması, xidmətin keyfiyyətinin artırılması, kritik vəziyyətlərdə həllərin hazırlanması, müəssisəyə nəzarət konfransın əsas mövzularını əhatə edir.
Tədbirin mühüm hissəsi olacaq sərgi zonasında şirkətlər süni intellekt əsasında yaradılmış ən yeni məhsullarını təqdim edəcəklər. Bundan başqa, ekspozonada bir sıra maraqlı tədbirlər təşkil olunacaq: “Startap döyüşü”ndə ən perspektivli startaplar öz məhsullarının maliyyələşdirilməsi hüququnu əldə etmək üçün yarışacaqlar. İnvestisiya panelində süni intellektin inkişafının maliyyələşdirilməsinə dair mühüm məsələlər müzakirə olunacaq. Həmçinin təcrübəli süni intellekt mütəxəssisləri eksklüziv master-klaslar keçəcəklər.

Состоится международная конференция по использованию технологий искусственного интеллекта Окт 24, 2017 | 10:07 6203
С 1 по 30 апреля 2018 года в столице России Москве состоится Artificial Intelligence (AI) Conference 2018 – первая международная конференция по использованию технологий искусственного интеллекта.
Как передает expoclub.ru, мероприятие призвано познакомить между собой представителей бизнеса: предпринимателей, производителей, маркетологов, веб-разработчиков, топ-менеджеров, основателей стартапов, а также продемонстрировать последние технологические инструменты использования ИИ, которые позволят повысить эффективность работы в различных сферах деятельности.
Главные темами конференции являются работа с большими объемами данных, прогнозирование спроса и поведения клиента, повышение качества обслуживания, Разработка решений в критических ситуациях и Контроль предприятия.
Важной частью AI Conference станет выставочная зона мероприятия. В ней компании представят свои новейшие AI-разработки и созданные на их основе продукты. Помимо выставки, в экспозоне пройдёт ряд интересных активностей: захватывающий стартап-батл — самые перспективные стартапы будут соревноваться между собой за право получить финансирование своей сенсационной AI-разработки, инвестиционная панель с обсуждением главных вопросов о финансировании развития AI, два эксклюзивных мастер-класса от опытных AI-специалистов.