Beynəlxalq informasiya və telekommunikasiya texnologiyaları sərgisi keçiriləcək Sentyabr 06, 2017 | 03:59 6501
24-26 oktyabr tarixlərində İtaliyanın Milan şəhərində Beynəlxalq informasiya və telekommunikasiya texnologiyaları sərgisi - “SMAU 2017” keçiriləcək.
“SMAU sərgiləri İtaliyanın müxtəlif şəhərlərində demək olar ki, hər ay keçirilir. Bu, rəqəmsal texnologiyalar sahəsində ən yeni həllərin təqdim olunması üçün nəzərdə tutulmuş nüfuzlu tədbirlərdəndir.
expoclub.ru saytının məlumatına görə, Milanda keçirilən sərgi “Fiera Milano sərgi mərkəzinin 22000 kv. m sahəyə malik 2 birmərtəbəli pavilyonunda baş tutur. Burada məhsul və xidmətlərini təqdim edən 250 şirkət, həmçinin 20 ölkəni təmsil edən 300 şirkət, 50000 ziyarətçi və 1500 jurnalist iştirak edir.
Tədbirin proqramına müxtəlif fəaliyyət sahələrində tətbiq edilən ən yeni texnologiyaların imkanlarının nümayiş etdirilməsinə yönələn treyninq, seminar və müzakirələr daxildir.
Müəssisənin idarə olunmasının texniki vasitələri, proqram və aparat təminatı, identifikasiya və təhlükəsizlik sistemləri, telekommunikasiya, şəbəkə texnologiyaları, rəqəmsal qrafika, tətbiqi tədqiqatlar və ixtisaslaşdırılmış ədəbiyyat tədbirin əsas istiqamətlərini əhatə edir.
Sərginin təşkilatçılarının daha bir təşəbbüsü də “Innovation Itineraries layihəsi çərçivəsində İKT dünyasının ən böyük “oyunçularını bir araya toplamaqdır. Burada universitet laboratoriyaları, yenilikçi şirkətlər, elmi laboratoriyalar, elmi və sənaye zonalarının nümayəndələrindən ibarət 60-dan çox iştirakçı yer alır. Onlar informasiya texnologiyaları, telekommumikasiyalar, aviakosmik sənaye, robot texnikası, biotexnologiyalar, nanotexnologiyalar, həmçinin tibb sahəsində ən son tədqiqatlar, innovasiyalar və məhsullarını təqdim edirlər.

Пройдет международная выставка ИКТ Сен 06, 2017 | 03:59 6504
С 24 по 26 октября в Милане пройдет международная выставка информационных технологий и телекоммуникаций – «SMAU 2017».
Можно сказать, что выставки «SMAU» ежемесячно проводится в различных городах Италии. Это одно из самых влиятельных мероприятий, предусмотренное для предоставления новых решений в области цифровых технологий.
Как сообщает expoclub.ru, выставка будет представлена в двух одноэтажных павильонах выставочного центра Милана Fiera Milano с площадью 22000 кв. м. Здесь примут участие более 250 компаний, предлагающих продукцию и услуги, а также 300 компаний из 20 стран, 50000 посетителей и 1500 журналистов.
В программу мероприятия входят дискуссии, семинары и тренинги, направленные на демонстрацию преимуществ новейших технологий, применимых в самых разных сферах деятельности.
Технические средства управления предприятием, программное и аппаратное обеспечение, системы идентификации и безопасности, телекоммуникация, цифровая графика, прикладные исследования и специализированная литература охватывает основные направления мероприятия
Еще одна инициатива организаторов выставки - в рамках проекта «Инновационные маршруты» объединить крупнейших «игроков» мира ИКТ. Здесь примут участие более 60 представителей из университетских лабораторий, инновационных компаний, научных лабораторий, научных и промышленных зон. Они представляют последние исследования, инновации и продукты в области информационных технологий, телекоммуникации, авиакосмической промышленности, робототехники, биотехнологии, нанотехнологии, а также медицины.