Beynəlxalq informasiya və telekommunikasiya texnologiyaları sərgisi keçiriləcək Sentyabr 06, 2017 | 03:59 6501
24-26 oktyabr tarixlərində İtaliyanın Milan şəhərində Beynəlxalq informasiya və telekommunikasiya texnologiyaları sərgisi - “SMAU 2017” keçiriləcək.
“SMAU sərgiləri İtaliyanın müxtəlif şəhərlərində demək olar ki, hər ay keçirilir. Bu, rəqəmsal texnologiyalar sahəsində ən yeni həllərin təqdim olunması üçün nəzərdə tutulmuş nüfuzlu tədbirlərdəndir.
expoclub.ru saytının məlumatına görə, Milanda keçirilən sərgi “Fiera Milano sərgi mərkəzinin 22000 kv. m sahəyə malik 2 birmərtəbəli pavilyonunda baş tutur. Burada məhsul və xidmətlərini təqdim edən 250 şirkət, həmçinin 20 ölkəni təmsil edən 300 şirkət, 50000 ziyarətçi və 1500 jurnalist iştirak edir.
Tədbirin proqramına müxtəlif fəaliyyət sahələrində tətbiq edilən ən yeni texnologiyaların imkanlarının nümayiş etdirilməsinə yönələn treyninq, seminar və müzakirələr daxildir.
Müəssisənin idarə olunmasının texniki vasitələri, proqram və aparat təminatı, identifikasiya və təhlükəsizlik sistemləri, telekommunikasiya, şəbəkə texnologiyaları, rəqəmsal qrafika, tətbiqi tədqiqatlar və ixtisaslaşdırılmış ədəbiyyat tədbirin əsas istiqamətlərini əhatə edir.
Sərginin təşkilatçılarının daha bir təşəbbüsü də “Innovation Itineraries layihəsi çərçivəsində İKT dünyasının ən böyük “oyunçularını bir araya toplamaqdır. Burada universitet laboratoriyaları, yenilikçi şirkətlər, elmi laboratoriyalar, elmi və sənaye zonalarının nümayəndələrindən ibarət 60-dan çox iştirakçı yer alır. Onlar informasiya texnologiyaları, telekommumikasiyalar, aviakosmik sənaye, robot texnikası, biotexnologiyalar, nanotexnologiyalar, həmçinin tibb sahəsində ən son tədqiqatlar, innovasiyalar və məhsullarını təqdim edirlər.

Smau 2017 - 53rd International Exhibition of Information and Telecommunication Technologies September 06, 2017 | 03:59 6502
An international exhibition of information and telecommunication technologies - "SMAU 2017" will be held in Milan, Italy on October 24-26.
SMAU is called upon to present the latest solutions in the field of digital technologies across the whole range of communication innovations. It has been held since 1964.
The successes of SMAU of the past years guarantee high attendance of the event and its credibility, both for exhibitors and for guests.
Smau in Milan is 22000 square meters. m in two single-storeyed pavilions (8 and 12) of Milan's Fiera Milano exhibition center, more than 250 companies representing products and services of about 300 companies from 20 countries, more than 50,000 trade visitors and 1,500 journalists, expoclub.ru reports.
The SMAU program includes discussions, seminars and trainings aimed at demonstrating the advantages of the latest technologies applicable in a wide range of activities.
Technical means of enterprise management, Software and hardware, Identification and security systems, Telecommunications, Network technologies,  Digital Graphics, Applied Research, Specialized literature are the Main profiles of conference.
The specila offer of the exhibition is the Digital Workstyle sector, addt=ressed to the administration of small and medium-sized businesses, as well as non-specialists who face information technologies every day. Visitors will be able to get to know in practice the proposed applications, software products and services that will greatly facilitate and simplify the work of the enterprise.