Ümumdünya İKT forumu keçiriləcək Avqust 28, 2017 | 03:00 6086
25-28 sentyabr 2017-ci il tarixlərində Koreyanın Busan şəhərində “ITU Telecom World 2017” – Ümundünya İKT forumu keçiriləcək.
“ITU Telecom World” qlobal İKT cəmiyyəti üçün mühüm hadisə və unikal tədbirdir. Burada dünyanın informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının gələcəyi müzakirə olunur. BMT-nin İKT məsələləri üzrə ixtisaslaşdırılmış müəssisəsi olan Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqı (International Telecommunication Union - ITU) tərəfindən təşkil edilən Ümumdünya İKT forumu müxtəlif ölkələrin dövlət və özəl sektorlarının yüksəkvəzifəli nümayəndələrindən ibarət olan auditoriyanı bir araya toplayır.
telecomworld.itu.int saytının məlumatına görə, “ITU Telecom”un proqramına “ağıllı” şəhərlər, 5G, Əşyaların İnterneti, süni intellekt və digər sahələrə aid ən yeni texnologiyaların təqdim olunacağı sərgi də daxildir. Tədbirin əsas hissəsi olan forumda isə, rəqəmsal iqtisadiyyatın sonrakı inkişafına səbəb olan texnologiyalar, siyasət və strategiyalara həsr edilmiş yüksək səviyyəli müzakirələr aparılacaq.
Tədbirin ən əhəmiyyətli hissələrindən biri də “ITU Telecom”un mükafatlarının təqdimatı olacaq. Bu mükafatlar İKT-də innovasiyaların və mühüm nailiyyətlərin tanınmasını bildirən simvol kimi təqdim olunur.

Пройдет всемирный форум ИКТ Авг 28, 2017 | 03:00 6088
Республика Корея примет у себя Всемирное мероприятие ITU Telecom-2017, которое состоится 25−28 сентября в городе Пусане
«ITU Telecom World» является важным событием и уникальным мероприятием для глобального сообщества ИКТ. Здесь обсудят будущее мировых информационных и коммуникационных технологий. Всемирный форум ИКТ, организованный специализированным учреждением ООН по ИКТ Международным союзом электросвязи(International Telecommunication Union - ITU), объединяет многоязычную аудиторию государственного и частного сектора из разных стран.
Как сообщает telecomworld.itu.int , Всемирное мероприятие ITU Telecom-2017 будет включать международную выставку, на которой будут представлены новые технологии для всего, от "умных" городов до 5G, IoT, автоматизации, искусственного интеллекта и других областей.  Важным аспектом мероприятия станет также Форум, который будет включать обсуждения высокого уровня, посвященные технологиям, политике и стратегиям, обуславливающим дальнейшее развитие нашей цифровой экономики.
Одной из наиболее важных и пользующихся успехом частей Всемирного мероприятия будут награды Всемирного мероприятия «ITU Telecom». Они присуждаются в знак признания выдающихся достижений и инноваций в решениях ИКТ.