İKT-nin tətbiqi üzrə XI Beynəlxalq konfrans – “AICT 2017” keçiriləcək Avqust 21, 2017 | 12:00 5520
Müxtəlif illərdə keçirilmiş “AICT” beynəlxalq konfransları dünyanın 50-dən çox ölkəsi, o cümlədən Avstraliya, Azərbaycan, Əlcəzair, Banqladeş, Belarus, Çin, Finlandiya, Gürcüstan, Almaniya, Yunanıstan, Hindistan, İran, İtaliya, Yaponiya, Qazaxıstan, Koreya, Latviya, Malayziya, Pakistan, Filippin, Portuqaliya, Rumıniya, Rusiya, Slovakiya, Sudan, İspaniya, İsveç, Tayland, Türkiyə, Ukrayna, Britaniya, ABŞ, Özbəkistan daxil olmaqla, yüzlərlə tədqiqatçının diqqətini cəlb edib.
konferencii.ru saytının məlumatına görə, cari ildə İKT-nin tətbiqi üzrə XI Beynəlxalq konfrans – “AICT 2017” 20-22 sentyabr tarixlərində Moskva (Rusiya) şəhərində keçiriləcək.
Konfrans Rusiya Elmlər Akademiyası (REA) V.A. Trapeznikov adına İdarəetmə Problemləri İnstitutu, ADA Universiteti, Moskva Fiziki-texniki İnstitutu, “Moskva Enerji İnstitutu”nun Milli Tədqiqat Universiteti, Rusiya Xalqlar Dostluğu Universiteti, Moskva Aviasiya İnstitutu, Rusiya Federasiyası hökuməti yanında Maliyyə Universiteti, REA Neft və Qaz Problemləri İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək. Tədbir, həmçinin IEEE-nin Rusiya və Azərbaycan bölmələrinin dəstəyi, eləcə də, 130 illik tarixə malik, dünyada ən böyük peşəkar mühəndislik assosiasiyası olan Elektrotexnika və Elektronika Mühəndisləri İnstitutunun – IEEE (ABŞ) sponsorluğu ilə təşkil olunacaq.
“AICT 2017” konfransının seksiyaları:
- Big Data-dan istifadə və onun idarə olunması
- Məlumatların əldə olunması (Data Mining) və informasiya mühəndisliyi
- Kiber-təhlükəsizlik problemləri
- İKT proqramlarında ən yeni tendensiyalar
- Kommunikasiyalar, şəbəkə və avadanlıqlar
- Tədqiqat, təhsil, humanitar və sosial elmlərdə İKT
- Biznes, idarəetmə və iqtisadiyyatda İKT
- Dövlət idarəçiliyində İKT
- Tibb və səhiyyədə İKT
- Yanacaq-enerji sənayesində İKT
Qeyd edək ki, konfransın materialları “Scopus” və “Web of Science” beynəlxalq elmi bazalarına daxil olunacaq.

AICT 2017- 11th IEEE International Conference on Application of Information and Communication Technologies August 21, 2017 | 12:00 5523
Hundreds of participants from more than 50 countries including Australia, Azerbaijan, China, Finland, Georgia, Germany, India, Iran, Italy, Japan, Kazakhstan, Korea, Latvia, Malaysia, Pakistan, Philippines, Portugal, Romania, Russia, Slovakia, Spain, Sweden, Thailand, Turkey, Ukraine, United Kingdom, United States, Uzbekistan, etc. joined to AICT  international conferences held in different years.
According to konferencii.ru,  the 11th IEEE International Conference on Application of Information and Communication Technologies (AICT 2017) will be held in Moscow, Russia on 20, 21 and 22th of September 2017.
The AICT 2017 is co-organized by the V.A. Trapeznikov Institute of Control Sciences of Russian Academy of Sciences, ADA University, Moscow Institute of Physics and Technology, National Research University "MPEI", Financial University under the Government of the Russian Federation, Peoples' Friendship University of Russia, Moscow Aviation Institute, Oil and Gas Research Institute RAS, with support of IEEE Russia Section, IEEE Azerbaijan Joint Chapter and technically sponsored by Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).
AICT 2017 Conference Scope:
• Communication, network and hardware
• ICT in Fuel and Energy Industry
It should be noted that the materials of the conference will be included in the international databases "Scopus" and "Web of Science".