“Əşyaların İnterneti 2017” Beynəlxalq konfransı keçiriləcək Avqust 09, 2017 | 11:09 5026
Əşyaların İnterneti müasir texnologiyalar aləmində sürətlə populyarlıq qazanır. Belə ki, “Gartner” şirkətinin tədqiqatına əsasən, dünyada 2017-ci ilin sonunadək 8,4 milyard “ağıllı” qurğu olacaq. Bu, 2016-cı il ilə müqayisədə 31 faiz çoxdur. 2020-ci ildə bu rəqəm 20,4 milyarda qədər yüksələcək. Mütəxəssislər müntəzəm olaraq, Əşyaların İnternetinin işini daha səmərəli təşkil etmək haqqında müzakirələr aparır.
31 oktyabr-1 noyabr tarixlərində Rusiyanın paytaxtı Moskva şəhərində “Əşyaların İnterneti” mövzusunda konfrans keçiriləcək. Konfrans “Google”, “Cisco”, “Huawei”, “Tibbo”, “Rightech” kimi tanınmış şirkətlərin mütəxəssislərinin məruzələrlə çıxış etdiyi əhəmiyyətli tədbirlərdəndir.
expoclub.ru beynəlxalq sərgi portalının məlumatına görə, “Sokolniki” Sərgi və Konqres Mərkəzində keçiriləcək konfrans 2 tematik bloka bölünür. Birinci blok aparat təminatının müzakirəsinə həsr ediləcək. Burada spikerlər mövcud texnoloji həllərin üstünlükləri və çatışmazlıqlarını təhlil edəcək, onların səmərəli istifadəsi üçün lazımi məlumatlar verəcəklər. İkinci tematik blokda “Industrial IoT” və “LifeStyle IoT” seqmentlərinin yenilikləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılacaq. Konfransda “ağıllı” avtomobil, “ağıllı” şəhər, “ağıllı” fabrik və s. texnologiyalarının tətbiqi məsələləri müzakirə olunacaq.
Proqramda həmçinin sərgi, master-klas və startapların yarışı yer alır. Sərgidə 30-dan çox şirkət öz yeniliklərini təqdim edəcək, ziyarətçilər ən müxtəlif “ağıllı” texnologiya nümunələrini görəcək, onların iş prinsipi ilə əyani tanış ola biləcəklər. Sonra xarici ekspertlər Əşyaların İnternetinin aktual mövzuları üzrə master-klas keçirəcəklər, həmçinin daşına bilən Əşyaların İnterneti laboratoriyası əsasında əyləncəli sınaqlar təşkil edəcəklər. Startapların yarışında isə gənc istehsalçılar müvafiq sahədə özlərini ifadə etmək imkanı əldə edəcəklər.

Internet of Things 2017 - 4th International Exhibition and Conference August 09, 2017 | 11:09 5029
Internet of Things is rapidly gaining popularity in the world of modern technologies and the most high-profile novelties of the year. According to research by Gartner, by the end of 2017 there will be 8.4 billion IoT-devices in the world, which is 31% more than in 2016. By 2020, this figure will increase to 20.4 billion. At the same time, IoT-technologies appear on the market - from smart home coffee makers to large-scale automatic production systems. In such circumstances, the players of the Internet industry of things are important to understand where it is better to direct their forces, in which segment of the market to develop and what to invest in.
From October 31 to November 1, Moscow will host a conference on "The Internet of Things". The conference is one of the most important events organized by experts from Google, Cisco, Huawei, Tibbo, and Rightech.
According to the expoclub.ru international exhibition portal, Sokolniki Exhibition and Convention Center will be divided into 2 thematic blocks. The first block will be dedicated the hardware discussion. Here, the speakers will analyze the advantages and disadvantages of existing technology solutions and provide the necessary information for their efficient use. The second thematic block will be exchanged updates on the Industrial IoT and LifeStyle IoT segments. At the conference, the "smart" car, "smart" city, "smart" factory, etc. technologies will be discussed.
The program also includes an exhibition, master-class and startup competition. More than 30 companies will present their innovations at the exhibition, visitors will see the most diverse "smart" technology examples and will be able to get acquainted with their business principles. Then, foreign experts will conduct a master class on actual subjects of the Internet of Things, as well as entertainable experiments based on the Laboratory of Autonomous Materials. In the race for starters, young producers will have the opportunity to express themselves in the appropriate field.