“Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə Ümumrespublika Olimpiadası” keçiriləcək Dekabr 19, 2016 | 01:00 4268
AR Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Heydər Əliyev Fondu, AR Təhsil Nazirliyi və AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Ali məktəb tələbələri arasında informatika üzrə XII Ümumrespublika Olimpiadası” keçiriləcək.
Yarışda iştirak etmək üçün hər bir ali təhsil müəssisəsindən maksimum 4 komanda qeydiyyatdan keçə bilər. Ali təhsil müəssisələrinin ən yaxşı nəticə göstərən yalnız 1 komandası olimpiadanın final mərhələsinə vəsiqə qazanacaq. Hər komanda 1 nəfər rəhbərdən (müəllim) və 3 nəfər iştirakçıdan (tələbə) təşkil olunmalıdır.
İlk mərhələ 29 aprel 2017-ci il tarixində saat 10:00-da Bakı Mühəndislik Universitetində keçiriləcək. Növbəti (final) mərhələnin isə 6 may 2017-ci il tarixində İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirilməsi planlaşdırılır.

The "Republic Olympiad in Informatics among students of higher educational institutions" to be held December 19, 2016 | 01:00 4269
With the joint organizational support of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, the Heydar Aliyev Foundation, the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Information Technology of ANAS, the XII Republic Olympiad in Informatics among students of higher educational institutions” will be held.
No more than 4 teams from each higher education institution can register to participate in the competition. A team with the best result will have an opportunity to take part in the final stage of the Olympiad. Each team should include a leader (teacher) and 3 participants (student).
The first stage of the Olympiad will take place on April 29, 2017 at 10:00 at the Baku University of Engineering. On May 6, 2017, the Institute of Information Technology will hold the final stage.