TERENA Şəbəkə Konfransı keçiriləcək May 31, 2016 | 03:05 4705
12-16 iyun 2016-ci il tarixlərdə Çex Respublikasının paytaxtı Praqada TERENA Şəbəkə Konfransı (TERENA Networking Conference – TNC16) keçiriləcək.
Çex Milli Tədqiqat və Təhsil Şəbəkəsi (Czech National Research and Education Network – CESNET) tərəfindən təşkil olunan konfrans Avropanın aparıcı şəbəkə təşkilatları və mütəxəssislərini, əsas elmi-tədqiqat mərkəzləri, institut və təşkilatları, ali təhsil müəssisələri, eləcə də sənaye nümayəndələrini bir araya gətirəcək.
“İnsanların interneti” devizi altında keçirilən 4 günlük konfransda əsasən cloud computing, qabaqcıl şəbəkə texnologiyaları, gələcəyin təhsil modelləri, qabaqcıl autentifikasiya texnologiyaları və gələcəyin interneti ilə bağlı elmi və texnoloji müstəvidə müzakirələr aparılacaq.
Onlayn qeydiyyat üçün son tarix 3 iyun 2016-cı il təyin olunmuşdur.
Qeyd edək ki, hər il 650-dən çox mütəxəssisin iştirak etdiyi konfrans Avropa elm və təhsil şəbəkələri üzrə ən böyük və nüfuzlu tədbir hesab olunur.

The TNC16 Networking Conference to be held May 31, 2016 | 03:05 4747
TNC16, its 32nd edition, will be hosted by the Czech National Research and Education Network (CESNET) and held in the picturesque, UNESCO World Heritage listed the city of Prague in the Czech Republic between 12-16 June 2016.
CESNET provides network connectivity to all state Czech universities, colleges and research institutes. CESNET participates in a number of pioneering international projects, acting on the educational demands of networking development in the Czech Republic. With respect to its research activities and accomplishments, CESNET represents the Czech Republic in the development of the pan-European network GÉANT and participates actively in the project implementation. This sets the perfect scene for TNC16.