İKT-nin tətbiqi üzrə 10-cu Beynəlxalq konfrans – “AICT 2016” Azərbaycanda keçiriləcək Sentyabr 14, 2016 | 04:00 6248
12-14 oktyabr 2016-cı il tarixlərdə Bakı şəhərində “İnformasiya-Kommunikasiya Texnologiyalarının Tətbiqi – AICT 2016” IEEE 10-cu Beynəlxalq Konfransı keçiriləcək.
Konfrans təhsil, elm, idarəetmə, təhlükəsizlik, səhiyyə sistemi, dövlət strukturları, kommunikasiya və rabitə sahələrində İKT-nin tətbiqi üzrə araşdırmalar aparan elmi tadqiqatçıları bir araya gətirəcək.
Tədbirin əsas məqsədi ümumi maraq və problemlər ətrafında birləşmiş, dünyanın müxtəlif guşələrindən olan elmi tədqiqatçılar və mühəndisləri eyni coğrafi məkana toplamaqdır.
“AICT 2016” konfransına Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi ilə yanaşı, Təhsil Nazirliyi, Qafqaz Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialı, Azərbaycan Texniki Universiteti, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, IEEE Azərbaycan şöbəsi və Elektrotexnika və Elektronika Mühəndislər İnstitutu (ABŞ) texniki dəstək verir.
Beynəlxalq Konfransın 10 illik yubileyi münasibətilə “AICT 2016” çərçivəsində bir sıra mühüm tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

2016 10th IEEE International Conference on Application of Information and Communication Technologies to be held September 14, 2016 | 04:00 6252
On behalf of the Steering Committee, we welcome you to the 10th International Conference on Application of Information and Communication Technologies (AICT2015) will be held in Baku, Azerbaijan on the 12, 13 and 14th of October 2016.
The AICT2016 IEEE International Conference is a forum to bring together business people, researchers, scientists, software architects, and industry professionals to discuss innovative ideas and diverse topics on next generation of information technologies and services.
AICT2016 is co-organized by Ministry of Communication and High Technologies of Azerbaijan, Ministry of Education of Azerbaijan, Qafqaz University, Baku State University, Lomonosov Moscow State University Baku branch, Azerbaijan Technical University, Institute of Information Technology and Institute of Control Systems of ANAS, with support of IEEE Azerbaijan Joint Chapter and technically sponsored by Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).
AICT2016 topics include, but are not limited to, the following research and development areas/fields: