TERENA Şəbəkə Konfransı keçiriləcək Dekabr 22, 2015 | 11:00 5292
12-16 iyun 2016-ci il tarixlərdə Çex Respublikasının paytaxtı Praqada TERENA Şəbəkə Konfransı (TERENA Networking Conference – TNC16) keçiriləcək.
Çex Milli Tədqiqat və Təhsil Şəbəkəsi (Czech National Research and Education Network – CESNET) tərəfindən təşkil olunan konfrans Avropanın aparıcı şəbəkə təşkilatları və mütəxəssislərini, əsas elmi-tədqiqat mərkəzləri, institut və təşkilatları, ali təhsil müəssisələri, eləcə də sənaye nümayəndələrini bir araya gətirəcək.
Qeyd edək ki, hər il 650-dən çox mütəxəssisin iştirak etdiyi konfrans Avropa elm və təhsil şəbəkələri üzrə ən böyük və nüfuzlu tədbir hesab olunur.

The TNC16 Networking Conference to be held December 22, 2015 | 11:00 5295
TNC16, its 32nd edition, will be hosted by the Czech National Research and Education Network (CESNET) and held in the picturesque, UNESCO World Heritage listed city of Prague in the Czech Republic between 12-16 June 2016.
The TNC16 Networking Conference is the largest and most prestigious European research networking conference, with more than 650 participants attending this annual event. TNC brings together decision makers, managers, networking and collaboration specialists, and identity and access management experts from all major European networking and research organisations, universities, worldwide sister institutions, as well as industry representatives.