AMEA 2015-2016-cı tədris ili üçün doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir Oktyabr 15, 2015 | 02:25 4729
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 29 sentyabr 2015-ci il tarixli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş plana əsasən 2015/2016-cı tədris ili üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir.
Fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya sənədlər 2015-ci il oktyabrın 15-dən noyabrın 5-dək hər gün (şənbə və bazar günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək qəbul ediləcək.
-iş stajı olanlar üçün əmək kitabçasından çıxarış;
-iş yerindən xasiyyətnamə;
- ərizə (doktoranturanın fəaliyyət göstərdiyi müəssisənin və yaxud təşkilatın rəhbərinin adı);
- çap olunmuş elmi işlərin siyahısı və ya seçilmiş ixtisas üzrə referat(fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə)
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının elmi-tədqiqat müəssisələrinin 2015-ci il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul PLANLARI

ANAS announces admission to the doctoral course for the academic year 2015-2016 October 15, 2015 | 02:25 4733
Azerbaijan National Academy of Sciences announces admission to the doctoral course for the academic year 2015-2016 according to the plan approved by the decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated September 29, 2015.
The documents shall be submitted from November 5, 2015, to October 15, 2015, every day (except Saturday and Sunday) from 10: 00 am to 17: 00 pm.
The following documents are required:
- Information form on behalf of the manager of research institution where the doctoral student operates;
- Staff personal-registration sheet;
- autobiography;
- 2 photos (3x4 cm);
- Worker’s labor records for the years of service;
- reference;
- list of published scientific works or essay on a chosen specialty;
- certified copy of the higher education diploma (certificate on approval of the diploma for the citizens of the Republic of Azerbaijan studied abroad);
- international certificate on the foreign language skills (if applicable);
- a copy of the identification card.
For further information, please contact the Department of Education and Science, Azerbaijan National Academy of Sciences.