“Riyazi analiz, diferensial tənliklər və onların tətbiqləri” adlı Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək Fevral 09, 2015 | 11:31 8203
8-13 sentyabr 2015-ci il tarixlərdə Bakıda “Riyazi analiz, diferensial tənliklər və onların tətbiqləri” adlı Azərbaycan - Türkiyə - Ukrayna Beynəlxalq elmi konfransı (MADEA-7) keçiriləcək. Konfransın təşkilatçıları AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu, Azərbaycan Milli Aviasiya Akademiyası, Türkiyənin Mersin Universiteti, Ukrayna MEA Riyaziyyat İnstitutu, Ukraynanın Taras Şevçenko adına Kiyev Milli Universiteti və Ukrayna MEA Y.A.Mitropolski adına Beynəlxalq Riyaziyyat Mərkəzidir.
İngilis, rus və türk dillərində keçiriləcək konfransda tətbiqi analiz, yaxınlaşma nəzəriyyəsi, ekstremal problemlər, funksional analiz, funksional-diferensial və stoxastik tənliklər, harmonik analiz, inteqral dəyişikliklər, diferensial tənliklər nəzəriyyəsində keyfiyyətli və asimptotik üsullar, natamam diferensial tənliklər və digər elmi sahələr üzrə müzakirələrin aparılması gözlənilir.
Qeydiyyat 8-9 sentyabr 2015-ci il tarixlərdə keçiriləcək. Məruzələr cari ilin 31 may tarixinədək qəbul olunacaq.

7-th International Conference on "Mathematical Analysis, Differential Equation & Their Applications MADEA-7" February 09, 2015 | 11:31 8204
The conference will be held at AF Hotel Aqua Park , September 08-13, 2015, in Baku (Novkhani), Azerbaijan.
7-th International Conference on "Mathematical Analysis, Differential Equation & Their Applications MADEA-7" is organized by Azerbaijan National Aviation Academy, Institute of Mathematics and Mekhanics of NAS of  Azerbaijan, Mersin University (Turkey), Institute of Mathematics of NAS of Ukraine,  Kyiv Taras Shevchenko National University (Ukraine) and Yu.A.Mitropolskiy International Mathematical Center of NAS of Ukraine in September 08-13, 2015 in Baku, AZERBAIJAN. Conference will be held at AF Hotel Aqua Park in Baku (Novkhani), Azerbaijan.
The conference languages are: English, Russian and Turkish. The Conference format includes the plenary lectures (45 minutes) and the section sessions (20 minutes).
The abstracts will be published prior to the beginning of the Conference.
This is the seven Azerbaijan-Turkish-Ukrainian scientific conference in the field of mathematical analysis, differential equations and their applications.