ICWR 2015 - Veb-tədqiqatlar üzrə Beynəlxalq konfrans keçiriləcək Fevral 04, 2015 | 11:50 5800
15-16 aprel 2015-ci il tarixlərdə Tehranda (İran) “Veb-tədqiqatlar üzrə Beynəlxalq konfrans” (ICWR 2015) keçiriləcək.
Konfransda kompüter elmləri, informasiya texnologiyaları və hesablama texnikasının bütün sahələrində fəaliyyət göstərən müəllimlər, tədqiqatçılar, sənaye ekspertləri və tələbələrin iştirakı gözlənilir.
Tehranın Elm və Mədəniyyət Universitetinin Təhsil, Mədəniyyət və Tədqiqat Mərkəzi ilə birgə təşkil etdiyi tədbir İnternetin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi, İnternet iqtisadiyyatı və biznes-modellər, veb-təhlükəsizlik və məxfilik, İnternet axtarışı və kontent-analiz, semantik veb, kibermühit və sosial şəbəkələrin analizi, kompüter və insan arasında qarşılıqlı təsir, veb-sosiologiya və etika, mobil proqramlarda veb-hesablama, veb-kommunikasiyalar və media, veb-proqram platformaları və alətlər, veb mining, o cümlədən bulud hesablama platformaları kimi sahələri əhatə edir.

International Conference on Web Research to be held February 04, 2015 | 11:50 5803
The 1st International Conference on Web Research. ICWR2015 aims at bringing together professors, researchers, industrial experts, and students in all fields of Computer Science, Information Technology, Computational Engineering, Library Science and Communication; and provides an international forum for the dissemination of original research results, new ideas and practical development experiences which concentrate on both theory and practices.
The conference will be held on Apr 15th -16th , 2015; Tehran, Iran. Web Research is a multidisciplinary field with strong ties amongst Computer, Information, Library and communication sciences.  The conference is jointly organized by the University of Science & culture (USC) and theAcademic Center for Education, Culture and Research (ACECR).