“Texniki elmlər - nəzəriyyədən təcrübəyə” 42-ci Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı keçiriləcək Yanvar 23, 2015 | 10:39 4546
26 yanvar 2015-ci il tarixdə Novosibirskdə (Rusiya) “Texniki elmlər - nəzəriyyədən təcrübəyə” adlı 42-ci Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək. “Sibir Ekspertlər Assosiasiyası” Qeyri-Kommersiya Əməkdaşlıq Təşkilatı tərəfindən keçirilən konfransda texniki elmlər üzrə mütəxəssislər, doktorantlar, elmi işçilər və ali məktəb müəllimlərinin iştirakı gözlənilir.
Tədbirdə informatika, hesablama texnikası və idarəetmə, elektron cihazlar, inşaat texnikası və texnologiyaları, nəqliyyat və kommunikasiya, aerokosmik texnika və texnologiyalar, memarlıq və inşaat, kənd təsərrüfatı və aqromühəndislik sistemləri, ərzaq məhsulları texnikası, yüngül sənaye məhsulları texnologiyası, metrologiya və radiotexnika, elektrotexnika, insanın həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi, sənaye təhlükəsizliyi, əməyin qorunması və ekologiya, elmi-texniki sistemlər və platformalar, istehsal və idarəetmənin təşkili, keyfiyyətli idarəetmə sistemləri, elm və texnika fəlsəfəsi və metodologiyası, nanotexnologiyalar və digər bölmələr üzrə müzakirələr aparılacaq.

42nd International Scientific and Practical Conference "Engineering - from theory to practice" to be held January 23, 2015 | 10:39 4548
42nd International Scientific and Practical Conference "Engineering - from theory to practice" will be held on January 26, 2015, Novosibirsk, Russia. Researchers and university professors, experts in the field of technical sciences, doctoral students, graduate students and applicants will attend the event.
The conference topics include Engineering graphics, CAD, CAD, CAE, Information, Computing and Management, Electronics, Mechanical Engineering and Engineering Science, Energy and Energy Technology and Engineering, Mining and construction machinery and technology, Materials and metallurgical machinery and technology, Transport and communications, shipbuilding, Aerospace Technology and Engineering, Construction and architecture, Agriculture and Forestry, Agricultural Engineering Systems, Chemical Engineering and Technology, Technology of food products, Technology of materials and light industry, Instrument making, metrology, radio, and etc.