“Müasir təhsil texnologiyalarının mənimsənilməsi və tədris prosesində tətbiqi” X Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı keçiriləcək Yanvar 21, 2015 | 02:00 4432
27 Fevral 2015-ci il tarixdə Taqanroq (Rusiya) şəhərində “Müasir təhsil texnologiyalarının mənimsənilməsi və tədris prosesində tətbiqi” mövzusunda X Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Elmi Fikir Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan konfransda “Müasir maarifləndirici texnologiyalar”, “Pedaqoji təhsildə innovasiyalar”, “Təlim və təhsildə müasir İKT-dən istifadə metodları”, “Təbii və humanitar intizamın təlim nəzəriyyəsi və metodikası”, “Təhsildə lokal və qlobal kompüter şəbəkələrindən istifadə”, “Distant təhsil”, “Multimedia, qrafika və veb-dizayn”, “Tədris prosesinin kompüterləşdirilməsini nəzərə alaraq ali məktəblərdə mütəxəssislərin hazırlıq keyfiyyətinin artırılması”, “Məktəblərdə İKT-nin tətbiqi”, “Orta məktəblərdə elektron gündəliklərdən istifadə”, “İki pilləli professional təhsilin müasirləşdirilməsi problemləri” və digər mövzular üzrə məruzələr dinləniləcək.

X International scientific-practical conference on the "Development and implementation of modern educational technologies in the learning process" to be held January 21, 2015 | 02:00 4436
X International scientific-practical conference on the "Development and implementation of modern educational technologies in the learning process" will be held on February 27, 2015, Taganrog, Russia.
The conference topics include Modern educational technology; Innovations in pedagogical education; Modern methods of training and education using ICT; Theory and methods of teaching of natural sciences and humanities; Using local and global computer networks in education; Distance Learning; Multimedia, Graphics and WEB-design; Improving the quality of training at the university in the light of the computerization of the learning process; Using ICT in the classroom at school; Using electronic diaries in high school; Problems of modernization of the two-level professional education, and etc.