“Gələcək Texnologiyalar Konfransı” keçiriləcək 04.04.2018    11:00
13-14 noyabr 2018-ci il tarixlərdə Kanadanın Vankuver şəhərində “Gələcək Texnologiyalar Konfransı” (Future Technologies Conference – FTC 2018) keçiriləcək.
Konfransda 50-dən çox ölkənin aparıcı universitetləri, tədqiqat şirkətləri, dövlət qurumlarından texnoloqlar, tədqiqatçı və alimlər texnologiya və hesablama sahələrində qabaqcıl araşdırmaları təqdim edəcəklər.
FTC 2018 texnologiya trendləri, elektronika, intellektual sistemlər, kommunikasiya, təhlükəsizlik, e-biznes, e-tədris və digər istiqamətləri əhatə edəcək.
Məqalələr 15 aprel 2018-ci il tarixinədək qəbul edilir.
Qeyd edək ki, konfrans “IEEE”, “Microsoft” şirkəti və “IBM Research” tədqiqat təşkilatının dəstəyi ilə baş tutacaq. Konfransa qəbul olunmuş məqalələr “Springer” nəşriyyatının “Advances in Intelligent Systems and Computing” seriyasında dərc olunacaq və indeksləşmə üçün “ISI Proceedings”, “EI-Compendex”, “DBLP, SCOPUS”, “Google Scholar” və “Springerlink”ə təqdim olunacaq.

"Future Technologies Conference" to be held
On November 13-14, 2018, the Future Technologies Conference – FTC 2018 will be held in Vancouver, Canada.
Leading universities, research companies, state-run technicians, researchers and researchers from more than 50 countries will present advanced research in technology and computing.
The FTC 2018 will cover technology trends, electronics, intelligent systems, communications, security, e-business, e-learning, and more.
Articles are accepted until April 15, 2018.
It should be noted that the conference will be held with the support of IEEE, Microsoft and IBM Research. The conference articles will be published in the "Advances in Intelligent Systems and Computing" series of Springer Publishing and will be submitted to ISI Proceedings, EI-Compendex, DBLP, SCOPUS, Google Scholar and Springerlink for indexing.