İKT-nin tətbiqi üzrə IX Beynəlxalq konfrans (AICT2015) Rusiyada keçiriləcək 17.06.2015    15:50
AICT2015 – İnformasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi üzrə IX Beynəlxalq konfrans bu il 14-16 oktyabr tarixlərdə Rusiyanın Rostov-Don şəhərində keçiriləcək. Builki tədbir sözügedən şəhərdə yerləşən Cənub Federal Universitetinin 100 illiyinə həsr olunub. AICT2015 Qafqaz Universiteti və Cənub Federal Universitetinin təşkilatçılığı və IEEE – Elektrotexnika və Elektronika Mühəndislər İnstitutunun (ABŞ) texniki dəstəyi ilə keçiriləcək.
Bakı, Astana (Qazaxıstan), Daşkənd (Özbəkistan), Tbilisidə (Gürcüstan) keçirilən əvvəlki konfransların uğurlarına əsaslanaraq, bu il də AICT2015 informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sahəsində müxtəlif ölkələrin alimləri, müəllim və tələbə heyəti, tədqiqatçılar, mütəxəssislər arasında yeniliklərin təqdimatı, tədqiqatlar, sınaq və təcrübələrin müzakirəsinin təmin edilməsi üçün xüsusi platformaya çevriləcək.
AICT2015 Beynəlxalq konfransı 80-ə yaxın mövzunu əhatə edəcək. Tədbir aşağıdakı bölmələr üzrə aparılacaq:

2015 9th International Conference on Application of Information and Communication Technologies AICT2015 devoted to 100th Anniversary of Southern Federal University to be held at the Southern Federal University, located in Rostov-on-Don, Rostov Region, Russia.
AICT2015 is co-organized by Southern Federal University, Qafqaz University with support of IEEE Azerbaijan Joint Chapter and technically sponsored by Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE). AICT2015 will offer oral, poster sessions, keynote speeches, tutorials and, professional meetings. Submitted papers are expected to cover state-of-the-art technologies, theoretical concepts, standards, products implementation, ongoing research projects as well as application issues of the ICT. In the previous AICT was joined by hundreds of participants from several countries including Australia, Azerbaijan, China, Finland, Georgia, Germany, India, Iran, Italy, Japan, Kazakhstan, Korea, Latvia, Malaysia, Pakistan, Philippines, Portugal, Romania, Russia, Slovakia, Spain, Sweden, Thailand, Turkey, Ukraine, United Kingdom, United States, Uzbekistan, etc.
AICT2015 Conference Scope: AICT2015 topics include, but are not limited to, the following research and development areas/fields (more than 80 topics for more information visit Sessions / Topics):