İnformasiya sistemləri və texnologiyaları üzrə 7-ci beynəlxalq konfrans keçiriləcək 14.11.2018    15:19
16-19 aprel 2019-cu il tarixlərində İspaniyanın La Toja adasında yerləşən Qalisiya vilayətində İnformasiya sistemləri və texnologiyaları üzrə 7-ci beynəlxalq konfrans – “The WorldCist'19” keçiriləcək. Tədbir tədqiqatçılara informasiya sistemləri və texnologiyaları sahəsində ən son yeniliklər, tendensiyalar və nəticələrin təqdim edilməsi, problemlərin müzakirəsi və təcrübə mübadiləsi üçün imkan yaradan qlobal forumdur.
worldcist.org saytının məlumatına görə, informasiya və biliyin idarə edilməsi; təşkilati modellər və informasiya sistemləri; proqram təminatı və sistem modelləşdirilməsi; proqram sistemləri, arxitektur, proqramlar və alətlər; multimedia sistemləri və proqramlar; kompüter şəbəkələri, mobillik və yayılma sistemləri; intellektual sistemlər və qərarların qəbulunun dəstəklənməsi sistemləri; Big Data analitikası və proqramlar; insan-kompüter qarşılıqlı əlaqəsi; etika, kompüterlər və təhlükəsizlik; səhiyyə informatikası; təhsildə informasiya texnologiyaları; radiokommunikasiyada informasiya texnologiyaları; biotibbi proqramlar üçün texnologiyalar konfransın əsas mövzularını əhatə edir.

Состоится 7-я международная конференция информационных систем и технологий
С 16 по 19 апреля 2019 года в области Галисия, которая расположена на острове Ла Тожа, Испания, пройдет 7-я международная конференция информационных систем и технологий – «The WorldCist'19». Мероприятие является глобальным форумом, который предоставляет исследователям возможность представить последние нововведения, тенденции и результаты в области информационных систем и технологий, обсудить проблемы и поделиться опытом.
Как сообщают в worldcist.org, основными направлениями конференции являются: управление информацией и знаниями; организационные модели и информационные системы; программное обеспечение и системное моделирование; программные системы, архитектуры, программы и инструменты; мультимедийные системы и программы; компьютерные сети, системы мобильности и распространения; интеллектуальные системы и системы принятия решений; взаимодействие человека и компьютера; этика, компьютеры и безопасность; медицинская информатика; информационные технологии в образовании; информационные технологии в области радиосвязи.