İnformasiya və Proqram Təminatı Texnologiyaları üzrə 25-ci beynəlxalq konfrans keçiriləcək 22.10.2018    10:59
4-6 oktyabr 2019-cu il tarixlərində Litvanın Vilnüs şəhərində İnformasiya və Proqram Təminatı Texnologiyaları üzrə 25-ci beynəlxalq konfrans (25th International Conference on Information and Software Technologies (ICIST 2019) keçiriləcək.
Kaunas Texnologiya Universiteti tərəfindən təşkil olunan tədbirin əsas istiqamətlərinə informasiya sistemlərinin inkişaf metodologiyası, konseptual modelləşdirmə, qərarların qəbulunu dəstəkləyən sistemlər, data mining, informasiya sistemlərinin keyfiyyəti, eləcə də proqram təminatı və sistem metodologiyası, bulud hesablamaları, simsiz və mobil tətbiqlər, e-dövlət, Əşyaların İnterneti və s. daxildir.
Konfransa məqalələr 23 mart 2019-cu il tarixinədək qəbul edilir. Təqdim olunmuş məqalələr “Springer” nəşriyyatı tərəfindən nəşr olunacaq və “Web of Science, “Scopus” bazalarında indeksləşəcək.

Состоится 25-я международная конференция по информационным и программным технологиям 22.10.2018    10:59
С 4 по 6 октября 2019 года в Вильнюсе, Литва, пройдет 25-я международная конференция по информационным и программным технологиям (25th International Conference on Information and Software Technologies (ICIST 2019).
Основными направлениями мероприятия, организованного Каунасским технологическим университетом, являются методология развития информационных систем, концептуальное моделирование, системы, поддерживающие принятие решений, data mining, качество информационных систем, а также программное обеспечение и системная методология, облачные вычисления, беспроводные и мобильные приложения, Интернет вещей и т. д.
Статьи для конференции должны быть представлены до 23 марта 2019 года. Представленные статьи будут опубликованы издательством Springer и будут индексированы в базах Web of Science, Scopus.